דף הבית / נשים / נשים לוחמות

נשים לוחמות

שאלה: ישראל היא אחת המדינות היחידות שבהן נשים משרתות ביחידות קרביות. תת אלוף במיל׳, אביגדור קהלני, אמר בראיון כי נשים לא צריכות לשרת ביחידות קרביות. מיד לאחר מכן החלו להאשים אותו בשוביניזם, בכך שהוא רוצה שנשים יהיו במטבח וישרתו את הבית והמשפחה. מה אתה חושב על זה?

תשובתי: אני סבור שקהלני צודק, אנחנו לא יכולים ללכת נגד הטבע, הוא גבוה מאיתנו ולא ניתן לשנותו. אישה היא אישה, עליה ללדת ולהיות עקרת בית, תפקידה איננו לירות, זה לגמרי לא בשבילה. כך צריך להיות גם לפי התורה וגם לפי חכמת הקבלה. לכן אני מציע לעצור בזמן, יש לנו מספיק כוחות כדי לגייס לצבא הסדיר רק גברים.

שאלה: אתה לא חושש שנשים ייעלבו?

תשובתי: בוודאי שלא, הכול תלוי בחינוך. אני לא משפיל אותן, אלא מדבר על כך שאנחנו שונים. אני בעצמי שירתתי בצבא ארבע שנים ויכול לומר שאני לא רואה שום טעם ותועלת בשירות משותף של גברים ונשים ביחידות צבאיות, במיוחד ביחידות קרביות. זו אחריות עצומה. גברים צריכים להילחם, ועל הנשים ללדת ולטפל בבית ובמשפחה, אני מדבר מנקודת המבט של הטבע ושל חכמת הקבלה. ייתכן שנשים יתעשתו רק בעוד 30-50 שנה, אחרי המון טעויות, אבל הן לא יצליחו ללכת נגד הטבע בשום דבר, ועל אחת כמה וכמה בנושא זה.

אנחנו  מכערים את טבע האדם, גם את הטבע הגברי וגם את הטבע הנשי, עלינו להפריד ביניהם, רק אז החברה שלנו תתפקד בצורה נכונה. אנחנו יצורים מיוחדים, גם גברים וגם נשים, ועלינו לשמור על הטבע הנשי.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 23.11.2016

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zlKs2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest