דף הבית / נשים / 8 במרץ, יום של גילוי הבורא!

8 במרץ, יום של גילוי הבורא!

שאלה : שורשיו של יום האישה החל ב-8 במרץ נובעים ברומא העתיקה, שבה האלילה יונונה נותנת לבני אדם במתנה מזג אוויר טוב, יבול והצלחה. ביום זה נשים היו יוצאות עם פרחים לרחובות. חוגגים את החג החל משנת 1857. אז, פועלות של מפעלי טקסטיל יצאו בדרישה לקצר את יום העבודה מ – 16 שעות ל – 12 שעות. קלרה צטקין הציעה להנהיג את החג בוועידת הנשים הבינלאומית של הסוציאליסטיות בשנת 1910. מה אפשר לומר על נשים מנקודת מבטה של חכמת הקבלה?

 

תשובתי : לדבר על נשים, זה תמיד נעים, ואף החג שלהן הוא נעים וחם. הוא קשור לאישה, לאימא, לדאגה. ועלינו הגברים,  לחגוג אותו.

מנקודת מבטה של חכמת הקבלה, האישה משחקת תפקיד מרכזי בבריאה ולא הגבר. מפני שהגבר בפני עצמו מגלם  את הבורא, והאישה, זו כל הבריאה שלו. כל הבריאה, כולל כולנו, גברים ונשים, מהווים את החלק הנשי, את המלכות, ביחס לבוראהבריאה הזאת נקראת "כלה", "אשתו של הבורא".

עלינו לקבל  צורה כזאת, שבה נוכל לקבל מהבורא את כל אותו הטוב, שהוא הכין לנו. עלינו להיות מוכנים, ראויים, מתאימים, תואמים לְמה שהוא רוצה לתת לנו. כל ההכנה שלנו נועדה כדי שנקבל ממנו את כל הטוב שהוכן על ידו עבורנו, והיא נקראת "ליל הכלה".

"לילה", זה המצב החשוך של היום, מצב שבו כולנו נמצאים, כדי להתכונן לבוקר, כאשר אנחנו כביכול מתעוררים מהחושך מהחלום של גלות מהעולם הרוחני, שהחל לפני כמעט 6000 שנה. אנחנו מתחילים להתעורר לאט לאט ולהרגיש שאנו נמצאים לפני ה"חתן" שלנו, הבורא הגדול, שרוצה לתת לנו מתנה ענקית, לקרב אותנו אליו. לכן, ביחס אליו אני מרגיש את עצמי כחלק נשי ועליי להכין את עצמי לכך, כדי שאוכל להיות מלא בו, בגילוי שלו.

לכן על כולנו, גברים ונשים, להרגיש את העובדה שאנחנו ראויים לאירוע חגיגי זה, אירוע שמקרב אותנו אל הבורא כדי לקבל ממנו מתנה, והיא הגילוי שלו כלפינו.

ביום חג זה ננסה לבצע מעין חזרה גנרלית, נתאמן על הנשים שלנו. נביא להן מתנה, נגלה להן את כל הלב, את כל המחשבות והרעיונות שלנו, את היחסים, הכמיהות כלפיהן, כדי שהן ירגישו בכך רמז, מה הבורא הכין לכולנו. ננסה לבחון את החזרה הגנרלית הזאת, לתאר את עצמנו כבורא ביחס לנשים כנבראים.

נשחק בתאטרון הזה, נעשה לנשים כל מה שאנחנו רק יכולים לדמיין, שהבורא רוצה לתת לנו. נעשה זאת עם כל הלב הגדול, כי הבורא אינו מוגבל בשום דבר. נגלה את עצמנו בצורה מלאה ביחס לכל הנשים שבעולם וניתן להן, כל מה שרק אפשר. נקווה לכ, שנשיג כולנו יחד, גברים ונשים אותו מצב ביחס לבוראאותה חזרה גנרלית, שנעשה היום עם לב פתוח, תעזור לנו לעורר את הבורא, כדי שגם ינהג באופן זהה ביחס אלינו. כך נשיג "8 במרץ" כולל, שייקרא יום הגאולה, יום של גילוי, יום של סיום כל הבעיות והייסורים שלנו!

אני פונה ומציע לכל הגברים בעקשנות ובתקיפות להפוך להיות דוגמה עבור הבורא. נעשה זאת למען הנשים , כדי להראות לבורא דוגמה למה שעליו לעשות עבורנו. בעיקרון, זה כל התיקון שלנו! כי אנחנו מכינים את עצמנו כחלק גברי, בכוונה להשפיע, ברצון להשפיע. נעשה זאת היום רק ביחס לנשים שלנו, כך נעשה חזרה על הכוונה להשפיע לבורא. ואז הוא יפנה אלינו.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 7.3.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wNHNV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest