דף הבית / חינוך, ילדים / פעולה מדהימה

פעולה מדהימה

שאלה: בזמן הדיונים במעגלים, נוצרת בין האנשים תחושה של איחוד, של הזדהות. עד כמה חשובה כאן הבנתו של האדם, שדווקא זה מה שקורה לו עכשיו?

תשובתי: האדם לא צריך לעשות שום דבר מראש. אנחנו עורכים סדנאות בין אנשים שונים מאוד, כאלה שמתנגדים זה לזה, שמלכתחילה שונאים ולא מסכימים זה עם זה. במעגלים מתאספים אנשים שונים לגמרי לפי המנטליות, הלאומיות, הגיל, המקצוע, וכולי.

לאט לאט, במהלך חצי השעה הראשונה, הם מתחילים באופן מפתיע להתחבר פנימית ביניהם, להבין זה את זה, להשלים זה את זה, לא קוטעים זה את זה ובשום פנים לא מתווכחים. הם משתדלים למצוא נקודת השקפה משותפת, להתעלות מעל עצמם ופתאום ביניהם מתחיל להיווצר משהו משותף, הסכמה, שמאירה עליהם באיזה "אור פנימי", באנרגיה פנימית. דווקא זה מה שחסר היום לאדם.

עכשיו העולם שלנו נכנס לכזה מצב, כאשר הטבע מגלה סביבנו יותר ויותר את האינטגרליות שלו, שיתוף פעולה הדדי מלא של כל חלקיו. ואנחנו, האנושות, בדומה לגידול סרטני ממאיר, בכלל לא רוצים להיות מקושרים אינטגרלית בינינו ועם הטבע עצמו.

על ידי השגת אינטגרליות הכי מינימלית בקבוצה, אנחנו הופכים להיות דומים לטבע הסובב אותנו (חוץ מהאנושות) ומתחילים להרגיש ממנו איזו הקרנה, איזו השפעה. וההרגשה הזאת של קבלת אנרגיה מיוחדת הופכת את העולם ליותר מהדהד, יותר עדין ודק. זה עד כדי כך מפייס, מרגיע ומאזן את האדם, עד שהוא לא רוצה להיפרד מזה.

יורדת עליו תחושה של חכמה, מפני שהוא נמצא באיזון עם הטבע, כלומר עם היקום כולו. הוא מתחיל להרגיש שבמצב כזה ישנן מטרות מיוחדות ושדרך המצבים האלה אפשר לצאת, כמו דרך איזו מטריצה, לדרגת קיום הבאה. מסתבר, שהקבוצה שבה הוא נמצא, זו למעשה לא קבוצה, אלא גוף מיוחד, סכימה, מכשיר, שבעזרתו הוא יכול לארגן את ההתעלות שלו מעל לעולם הזה.

מנקודת מבט גשמית יהיה לו הכול: בית, משפחה, משכורת, וכדומה. אבל התחושה הזאת של "ההיתלות באוויר" מעל לעולם שלנו ממלאת אותו במשמעות. זה נותן לו מנוחה מכל מה שהוא כל הזמן מרגיש בעולם הזה. זה מאוד חשוב לאנשים, ולמען זה הם יהיו מוכנים לכול אם רק יגיעו למצב כזה.

לכן, מתוך ניסיון אישי אני טוען, שתוך שעה-שעה וחצי של עבודה בסדנה, האדם משיג כזה מצב, הוא הופך להיות אחר לגמרי.

בסדנאות האינטגרליות נוטלים חלק ערבים, יהודים, דרוזים, זקנים, צעירים, ימניים, שמאלנים, פאשיסטים וקומוניסטים, לא חשוב מי ואיך. הם מתיישבים סביב "שולחן עגול" בתור "אויבים" שלא ניתן להשלים ביניהם ותוך שעה הופכים לידידים. מתרחשת פעולה מדהימה לחלוטין!

אחר כך הם נוסעים לבקר זה את זה, נפגשים, שואפים להרגיש שוב את אותה ההרגשה שהם מצאו. ודווקא בניגוד לתחושה הראשונית ההפוכה, המצב החדש מורגש על ידם בצורה יותר בולטת ובהירה.

מתוך התוכנית "דרך הזמן", 20.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
האדם, בהרמוניה עם האינטגרליות של הטבע
אדם חדש "נולד" מתוך משחק
טעם של רגשות חדשים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JMOKt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest