דף הבית / משבר עולמי / דברי פתיחה

דברי פתיחה

myslitel_profil_100_wp.gif

בזמן האחרון גיליתי שאנשים מכירים יותר ויותר בכך שהציוויליזציה נעה לחורבן עצמי. אך בו זמנית מתגלה שאי אפשר למנוע את התהליך הזה. המשבר הכללי בכל תחומי הפעילות האנושית אינו משאיר תקוות לעתיד טוב.

הקבלה אומרת שמצב זה של האנושות הוא המצב הנפלא ביותר, כי ממנו תיוולד הציוויליזציה החדשה, אשר תהיה מיוסדת על חשיבה ותפיסת מציאות אחרת לגמרי.

מעבר האנושות ממצבנו הנוכחי למצב חדש אפשרי על ידי:

 • החרבת הישן והולדת החדש – תהליך שהוא גם כואב וגם נמשך זמן רב.

או

 • הכרת הנחיצות במעבר שכזה, ועיצובו במו ידינו.

הקבלה מדברת דווקא על האופציה השנייה, אך המימוש שלה אפשרי רק דרך הכרה והסכמה של רוב בני האדם.

האם לדעתכם הדבר אפשרי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/vF7S3

7 comments

 1. רב לייטמן שלום
  אני לומד כבר 5 שנים קבלה
  מיום ליום יש לי את התחושה שהאנושות הולכת להכחיד את עצמה ורק מעטים ישארו. המעטים שישארו יעשו את התיקון הגדול מפני שהסבל שלהם יהיה ממש בלתי נסבל ולא תהיה להם ברירה אלה לזעוק חזק לבורא שיתקן אותם.
  צר לי שהמחשבות שלי הם רעות אבל אני לא רואה שלאנושות בכלל אכפת ממה שקורה
  הייתי רוצה שתשתף אותי בדעתך אולי זה ירגיע אותי קצת.
  הלוואי והייתי יכול להיות דבוק בך ולשאוב ממך את כל הרוח – לצעוד איתך בדרך לבורא. כנראה שאני עדיין לא מוכן.
  תודה מראש רבי אהובי היקר.

 2. משבר זה מילה קטנה לדעתי לתיאור המצב הנוכחי.. אני רק בת 15 ואני כבר נתקלת בכל מיני נערים בגילי שעברו (ועוברים) כל מיני דברים קשים מאוד.. איך אפשר לעודד אותם (ואת עצמי)? האם התקופה הקשה שאנחנו עוברים מסמלת את תחילת הגאולה?

 3. שלום רב

  האם הולדת הציוויליזציה החדשה צריכה להגיע מיתוך הבנה והפנמה של הטבע(4 בחינות דאור ישר) ושילוב הגברים והנשים בה באותה צורה באופן כזה שבעצם המלכות(הנשים) מניעה את התהליך של קבלת האור עי החסרון שלהם (שממולא דרך זעיר ענפין(גברים)?

  האם זה אומר שבעצם הנשים צריכות לקחת את ה"מושכות לידים שלהם" לנהל את העולם ואילו הגברים צריכים אך ורק להתחבר בינהם בעל מנת לספק לנשים את החיסרון?

  אנו רואים שהמשבר הגיע כשהגברים שולטים בעולם

  אם לזאת היתה כוונתך אז בוודאי שזה אפשרי

  זה דורש מאיתנו הגברים להתבטל כלפי הזולת
  ומהנשים להבין את גודל האחריות שנפלה לידהם

 4. מיכאל לייטמן

  בעל הסולם כותב במאמר "השלום":
  "הגם שאנו רואים את הגופות שמתחלפות ועוברות מדור לדור, הנה זהו רק מקרה הגופות, אולם הנפשות שהם עיקר העצמות של הגוף, המה אינם נעדרים במשפט בני חילוף, אלא המה נעתקות ובאות מגוף לגוף מדור לדור, שאותן הנפשות שהיו בדור המבול הם נעתקו ובאו בדור הפלגה ואח"כ בגלות מצרים, ואח"כ ביוצאי מצרים וכו' עד דורנו זה, ועד גמר התיקון.
  באופן, שאין כאן בעולמנו שום נשמות חדשות על דרך התחדשות הגופות, אלא רק סכום מסוים של נפשות, באות ומתגלגלות על גלגל שינוי הצורה, מפאת ההתלבשות בכל פעם בגוף חדש ובדור חדש.
  ולפיכך בהתחשבות מבחינת הנפשות, נבחנים כל הדורות מעת תחילת הבריאה עד לגמר התיקון, כמו דור אחד שהאריך את חייו כמה אלפי שנה עד שהתפתח ובא לתיקונו כמו שצריך להיות, ולא חשוב כלל מבחינה זו שבינתים החליפו כל אחד ואחד גופותיהם כמה אלפי פעמים, משום שעיקר העצמות מהגוף שנק' נפש לא סבלה כלום מחילופים אלו".

  אמנם שאתם הדור הצעיר, אבל אתם חכמים יותר מהדור הקודם (ההורים) ולכן אינכם רצים אחרי אותם הערכים שהם רצו.
  אתם הדור שצריך לגלות את מטרת החיים בממד, במישור אחר, עליון, ולכן אינכם נמשכים לכל מה שיש בעולם הזה.
  כולי תקווה שתוך זמן קצר תגלו שהאמצעי לחיים שלמים אפשר להשיג כאן ועכשיו על ידי חכמת הקבלה, שלצורך זה מתגלה לפניכם – מוכנה.

 5. מיכאל לייטמן

  אדם הראשון, שזו הנשמה הכללית לכל הנשמות, התחלק לזכר ונקבה, שבעבודה משותפת ביניהם חייבים למצוא את השיתוף שייקרב אותם לבורא.
  בכל אדם, בין גבר בין אישה, יש גם כן גבר ואישה פנימיים שלו, שגם ביניהם עליו לסדר את היחסים בצורה כזו שייולד מצב החדש, לקראת הבורא.
  כל דרכנו מתחילת התיקון ועד גמר התיקון היא אך ורק בשילוב הנכון בין החלק הזכרי והחלק הנקבי שבבריאה, שאם החיבור הוא נכון – בו מתגלה הבורא, כמו שכתוב: "איש ואישה – זכו, שכינה ביניהם".

 6. אסתר המלכה

  אותי עדיין מעניין מה היה קורה אילו האישה הייתה מנהלת את העולם…….ולמה נראה כי את הנשים תמיד מזיזים לאחור, בסולמות ההיסטוריה האנושית.

 7. אני מאמינה ויודעת שהאופציה השניה היא הטובה ביותר. אבל זה הכל תלוי כמה אנשים יחליטו לקחת את ההחלטה הזו במודע. זו ה-עבודה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest