דף הבית / משבר עולמי / גלובליזציה

גלובליזציה

גלובליזציה וסוציוסינרגטיקה

דעתו של ו. קפוסטין, פרופסור: בימינו נדוש הביטוי "העולם נכנס לתקופה של משבר גלובאלי שהתעורר כתוצאה…מהתפתחות האנושות" גם התרבות וגם המדע אינם מסוגלים היום להציע הסבר המניח את הדעת על העולם הסובב. לנגד עינינו נהרס באופן מוחלט המגע של האדם עם העולם שהורגלנו אליו מילדות…

מסקנות התיאוריה של ארגון עצמי סוציאלי קוראות: גלובליזציה היא טבעית, חוקית, צריך להכיר בה, לקבלה, ולברך אותה.

בעיות סדר וגלובליזציה

דעתו של ו. בוּדַאנוֹב, ד"ר למדעי הפילוסופיה, פרופסור ב – איפר"נ: הגלובליזציה של העולם שהחלה על גבול האלף החדש, נגרמה עקב הכרה ברורה של סיום המשאבים של התרבות האנושית, מהסוג של Homo sapiens , ובשונה מתיקון פשוט של שווקים וטריטוריות לזמנים שונים, הגלובליזציה החדשה כרוכה בהבנת שלמות האורגניזם של כדור הארץ, אלו צִיווּייִם אקולוגיים ואֵתיים, שלא מאפשרים למעצמות הגדולות לפעול בשיטות קולוניאליות בדוקות.

החברה האנושית בתשובה לקריאת התיגר הגלובאלית והתרבותית צריכה לרכוש אסטרטגיה של ארגון עצמי, ופרמטרים חדשים לסדר ההתפתחות העתידי.

גלובליזציה בתסריטים ריאליים של ההתפתחות

דעתו של ו. רוֹמַנוֹב, ד"ר למדעים רפואיים, ד"ר למדעים סוציאליים: ההיסטוריה של "המועדון הרומי", היא עדות מפליאה של קיום הרה אסון של האנושות, ושל חיפושֵׂי שווא אחר שיטות שיחזור שלו במטרות למנוע את המשבר הגלובאלי.

במשך 30 שנות פעילותו של הארגון המוסמך הזה, הם לא הצליחו להציע לחברה, באילו דרכים היא צריכה לנקוט כדי "לנהל את ענייניה בחכמה" ו"להשיג איזון גלובאלי".

התפיסה של "התפתחות יציבה" ממומשת בינתיים רק בהצהרות שונות. הבדיקות הבאות ברמות הגבוהות של הבעיה הזאת, הביאו למבוי סתום את הניסיונות לפתור בעיות גלובאליות על ידי מאמצים משותפים של הממשלות של המדינות המפותחות כלכלית.

ידיעות קודמות בנושא:
סיכויי התפתחות של חברה גלובאלית
אותה הבעיה, ואותו הפתרון
גלובליזציה אגואיסטית אינה מרפאת את החברה ואת בני האדם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rH4aV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest