איבוד הזהות

 laitman-43_100_wp.gif

תושבי העולם הליברלי מאבדים את זהותם.

המערכת הליברלית במערב הפכה למלכודת לעצמה. התיאורטיקנים של האידיאה הליברלית סברו שהחוקים צריכים להתקיים עבור בני אדם, אך היום את מקום המוסר תפס חוק, ללא מסגרות מוסריות וללא מנגנון של הגבלה עצמית.

אם בחברה, הכלל קיים לשם הכלל עצמו ולא לשם האדם, אז מפסיק להיות בה איזשהו שכל בריא.

במאמרו "מבוא לספר הזוהר" כותב בעל הסולם, שמתוך ארבעת אופני ההשכלה שהם: חומר, צורת מלובשת בחומר, צורה מופשטת ומהות, לאדם מותר לעסוק רק בחומר ובצורה מלובשת בחומר. אך המוסר של הליברלים מיוסד על צורה מופשטת מחומר, מהאדם, ולכן לא ניתן לשלוט במוסר זה, מה שמביא, כמו כל התיאוריות, לטעויות אשר עולות לנו ביוקר.

לכן, חכמת הקבלה חוקרת רק צורות מוחשיות (רוחניות) אשר מתלבשות בחומר (רצונות ומחשבות). קבלה – מדע שחוקר את הצורות שמקבל החומר.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ppfKd

7 comments

 1. שבוע טוב מבורך לכולם,

  האם הרב יכול להקדיש מזמנו ולכתוב תסריט על האר"י,
  באופן שחברת ההפקות ארי פילמס תפיק אותו,
  סשה דמידוב יגלם את דמותו של רבי חיים ויטאל,
  ואילו הנרי דוד יגלם את האר"י.
  הרב יכתוב נא את התסריט כי הוא מכיר את מהותם.

  כל טוב,
  וט"ו בשבט שמח

 2. כבוד הרב לייטמן שלום.
  רציתי לברך אותך ואת הצוות שלך בקבוצת בני ברוך על עבודת הקודש שאתם עושים למען האנושות כולה. אני מרגישה את החשיבות שלכם חזק בתוך ליבי ומודה לאל שהוביל אותי אליכם.
  הרגשתי את החיבור החזק אליכם בשנייה הראשונה ללא שאלה וללא היסוס. הדברים שנאמרו, נכתבו וכו" שנכנסו לתוכי התיישבו כמו חלקי פאזל שאני מחפשת מאז הילדות שלי והדבר הראשון שתפס אותי הוא עניין הנקודה שבלב שאנו שואלים מילדות על טעם חיינו, אז הנקודה והשאלה נותרו בראש מעייני מאז ולא וויתרו עלי ושום שיטה או פילוסופיה לא התקבלה בעיני רוחי עד שנפגשתי אתכם .מקווה שלא הארכתי מילים אבל ליבי מודה לכם על העבודה הכי חשובה שיש תודה.

 3. בוקר טוב ושבוע טוב,

  האם בני ברוך יכולים להוציא לאור לקראת פסח הקרוב הגדה עם פירוש פנימי, כך שאנשים שמסבים
  לשולחן הסדר יכירו את עולם הסיבות.
  הגדה כזו תגרום לשמחה רבה.

  תודה, בשם כולם

 4. בוקר טוב ושבוע מצוין אתי אני מצטרפת לדעתך וחושבת שזה רעיון מצוין ונפלא

 5. אתי הרעיון שלך נחוץ ביותר ואני מדמיינת איך הלילה המיוחד כל כך יקבל מימד רוחני ואיך כל המשמעויות הקבליות כשכלם מםובים כל ישר אל ירגישו "כמו שיצאנו אנו ממצרים תודה

 6. שלום הרב ליימן תבין אותי אני לא נגד הדת כפי שרבש או אביו בעל הסולם מדברי אבל חובשי כיפות מנשקיי משקופים וכאלה דתיים מאוררים בי בחילה ראה יגעל אמיר עובדיה יסין עחמד יוסף שס חמס אחמד אינגד נסרלה מינחלי השתחים מסעות הצלב בהיסטוריה אירן עירק סעודיה חרה דים בירושליים ועוד אתה מבין דת שווה אלימות סבל וטימטום טוטלי אז אתה לא יוצה נגדה פיגור פגני של אלפיי שנים נימשך כאן אתה חייב לצת נגדו אני גם כהן וגם צדיק בוא וראה בוא תיתחבר לנישמתי וראה אמת אהוד או ולא אקוד כץ צחכה להיציחסות בוגרת אודי

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest