דף הבית / משבר עולמי / המשבר הופך את האנשים לפסימיים

המשבר הופך את האנשים לפסימיים

photo_rav_gh70_262.jpg

המשבר עדין לא כאן. הפיטורים רק החלו, לאנשים עדיין יש חסכונות ועדיין יש 'תנופה' מהחיים שלפני תחילת המשבר. הכול יתחיל רק בינואר-פברואר 2009.
באופן כללי, אנשים עדיין לא מבינים שהם כבר חיים בעולם אחר, בעולם גלובלי, שאת החוקים שלו הם לא מכירים. חוקים אלו הם חוקי העולם הרוחני, שאליהם אנחנו לא מותאמים, וחוסר ההתאמה הזו מורגשת אצלנו כמשבר.
כל השיטות האחרות לשרוד, כמו לחכות עד יעבור זעם (כפי שנהגו בתקופות הצנע) לא יעזרו. רק אם נרצה ללמוד את חוק הגלובליזציה (שהוא בעצם 'ואהבת לרעך כמוך') ונחכים, נוכל להרחיק מאיתנו את כל הרע ונמשוך אלינו את הטוב…

מן העיתונות: לפי נתוני האיחוד האירופי, 11% מתושבי האיחוד סובלים מדיכאונות, פוביות ואלכוהוליזם. בנוסף, בכל שנה ישנם 60,000 מיקרי התאבדות באירופה, מספר גבוה ממספר ההרוגים בתאונות דרכים!

התייחסותי: תופעה זו נגרמת מהתעוררות הרשימות באנשים. רשימות אלו הן מעל לרצונות שבעולם שלנו, כלומר, מעל הרצונות הגופניים – לאוכל, מין ולמשפחה, ומעל הרצונות החברתיים – כסף, כבוד ומושכלות.

לאחר שהאדם מממש את הרצונות האלה, מתעורר בו הרצון לקבל את האור ברצון הכללי – בנשמה הכללית. אבל, הוא יוכל לקבל את האור לתוך הרצון שלו, רק אם יתקן את החיבור שלו עם כל שאר האנשים, לפי הכלל "ואהבת לרעך כמוך".

לפני שהגענו לעולם הזה, היינו מחוברים בינינו ומלאים ב 'אור העליון'. לאחר מכן חיבור זה נותק, נשבר, ונשארנו כל אחד בתוך הרצון הפרטי שלו, בהרגשה הפרטית שלו. ובתוך הרצון הזה אנו מרגישים רק הארה קטנה שנקראת "העולם שלנו". כשנחזור להיות מחוברים, נתחיל שוב להרגיש את האור הכללי- את "העולם העליון".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CKWhN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest