דף הבית / משבר עולמי / G20 לא יתנו פתרון למשבר

G20 לא יתנו פתרון למשבר

photo_rav_gh70_289.jpg

נשיא צ'כיה, וצלב קלאוס (הנשיא הנוכחי של האיחוד האירופי): "כמו בברית המועצות, כך גם באיחוד האירופי, ההחלטות החשובות מתקבלות ללא מעורבותן של אותן המדינות, שלהן ההחלטות הללו נוגעות באופן ישיר. רעיון המדינה האירופאית המאוחדת "סופר אירופה" לא יתממש לעולם. המשבר הנוכחי הוא תופעה בעלת דינאמיקה פנימית משלה. הניסיונות לפתור את המשבר בעזרת שינוי העולם שסובב אותנו, הם טעות. אני לא חושב, שנמצא את הפתרון בהתאספות של 20 מנהיגים עולמיים".

התייחסותי: הביקורת על "אירופה המאוחדת" מצביעה על שאיפה לאינטגרציה אמיתית. רבים מתחילים להבין, שהשינויים צריכים להתרחש בתוך החברה האנושית, ואינם צריכים להיות פוליטיים או כלכליים, אלא דווקא חברתיים.

הצעד הבא לאחר ההכרה ברע (הכרת הרע של הטבע שלנו, האגואיזם), הוא בתיקונו, בעליה מעליו ("סור מרע ועשה טוב"), וזה אפשרי רק בעזרת כוח התיקון, שמתגלה בזמן לימוד מבנה העולם, שאותו מגלה הקבלה.

אך אפילו "הכרת הרע" בלתי אפשרית ללא לימוד הקבלה. זאת משום שללא לימוד חוכמת הקבלה מתגלה החיסרון של הרע הפרטי, ולא של הרע המערכתי. והרי צריך לגלות את הרע, שמפריע להתאחד, ודווקא אותו לסמן כ"רע", ולא סתם את מה שמפריע לי.

לסיכום, חברי ה-G20 יצטרכו ללמוד את מבנה (מערכת) העולם, לפי חוכמת הקבלה ואז יימצא הפתרון הנכון למשבר.

הכל מתחיל מהכרת הרע (שיעור 8 בסנט לואיס)
לקראת העולם המאוחד (שיעור 4 בקונגרס סנט לואיס)
לפנות מהמשבר אל הצורה העתידית של העולם (שיעור ה-1 בינואר 2009)

פוסטים קודמים בנושא: המשבר הכלכלי העולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7eH1U

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest