תרומה

העולם שלנו נראה לנו מאוד מבולבל, אף על פי שהוא מיועד לכוון ולהביא אותנו בדרך הקצרה, היפה והנוחה ביותר לגילוי הבורא. אבל מפני שאנחנו אגואיסטים, הפוכים בתכונותינו לבורא, אז נאלצים להיות כל הזמן בבלבול, לגלות ולברר את הבלבול והניגודיות, לפתור אותו, להפוך אותו למצב הנכון וכך לעשות צעד קדימה.

זה דומה למשחק ילדים שבו קושרים לאדם את העיניים, מסובבים אותו כדי שהוא יתבלבל ואחר כך מכוונים לכיוון הנכון ועוזבים. והוא צריך בעיניים מכוסות למצוא את המטרה הדרושה. כך זה קורה איתנו בכל רגע בחיים, כאשר אנחנו לא יודעים ולא מבינים מה קורה, מבולבלים.

זה ברור שאי אפשר לקבל החלטה נכונה לפי השׂכל שלנו. וגם אם אנחנו נחליט לפעול הפוך ממנו, זה גם כן לא יעזור, מפני שאנחנו בכל זאת נקבל כל החלטה כלפי האגו שלנו: "בעד" או "נגד".

אבל אין לנו שום אפשרות למצוא החלטה נכונה בתוך האגו שלנו. ולכן הדבר היחיד שנשאר לנו, זה ללכת בעיניים עצומות ושמישהו יכוון אותנו. כלומר, אני קושר את העיניים שלי ולא רוצה להתקדם לשום כיוון מתוך הבחירה וההערכות שלי. אלא צריך שמישהו ייתן לי את הכיוון, ולכן אני חייב שתהיה לי סביבה ומורה. רק כך אפשר להתקדם.

לכן יוצא, שההתקדמות הרוחנית שלי במאה אחוז נמצאת בידיים של הסביבה. הסביבה זה מורה, החברים והמאור המחזיר למוטב, שכבר עושה את כל התיקונים אחרי שאני מוסר את עצמי בידיים של הקבוצה ושל המורה.

בסופו של דבר, אני צריך עד כדי כך להתחבר עם החברים, כדי לראות בהם את השכינה, שהבורא שורה בהם. אם אני יוצא מעצמי ומתמוסס בתוך החברה, אז אני פתאום רואה שזה לא חברה, כמו שזה נראה לי קודם, אלא זו השכינה הקדושה. כלומר ביציאה מעצמי אני מגלה, שכל העולם זה בסך הכול גילוי של הבורא ששורה בתוך כל הנבראים שלו. זה מה שהאדם מגלה, ברגע שהוא מוכן לקשור לעצמו את העיניים וללכת ב"אמונה למעלה מהדעת".

לכן, אם אני מוכן למסור את עצמי לחבר ומשתדל לעשות את זה, אז בזה אני קונה את החבר ומגיע לחיבור. והפעולה הזאת עצמה נקראת "תרומה", "תרום ה'". אני עושה אותה כדי לעורר ולרומם את תכונת ההשפעה ולהעמיד אותה בראש ההתקדמות שלי, למעלה מהשׂכל והרגש וכל ההחלטות שלי, שהרצון לקבל כל פעם רוצה להביא לי כדברים הגיוניים. כאן הכול הולך למעלה מההיגיון האגואיסטי.

מתוך ההכנה לשיעור, 20.01.2014

ידיעות קודמות בנושא:
חיים בהכחשה
בהתגברות על ההתנגדות האחרונה של האגו הגשמי
להתמוסס בתוך הקבוצה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MfWIa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest