דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / תמונות של המוח שלנו (למתקדמים)

תמונות של המוח שלנו (למתקדמים)

photo_rav_gh70_162.jpg 

שאלה: אנחנו לא שומעים את הצליל האמיתי מפני שהצליל האמיתי עובר סינונים באיבר השמיעה שלנו, ובמוח מתקבל אותו חלק של המידע שהמוח מסוגל לקלוט. האם אור הבורא נקלט בנשמה בצורה דומה? כלומר, אותה מנת האור שהנשמה יכולה לקבל בלי להזיק לעצמה?

תשובה: ב"מבוא לספר הזהר" בעל הסולם כותב, ששום דבר לא נכנס למוח שלנו מבחוץ, אלא הכול מתעצב בתוכו, רק נדמה לנו שכל מה שאנו מרגישים מגיע מבחוץ. מחוץ לנו קיים רק אור פשוט. וכל מה שאנו בעצם מרגישים, זו תמונה שהמוח שלנו מצייר על הרקע הלבן הזה.

המוח מצייר את התמונה מתוך הרשימות (נתוני מידע), אשר בהדרגה, בשרשרת, נפתחים מארכיון הזיכרון לתודעה. כך, בתודעתנו עוברות תמונות שאנו מקבלים אותן כמתרחש מחוצה לנו. איזו משמעות יש לזה? – לדעת שבי תלוי איזה סרט יוקרן בשבילי! חוכמת הקבלה מאפשרת להחליף תמונות ואפילו להיות הבמאי שלהן, וכל העולם – השחקנים שלי… ראה "מבוא לספר הזהר".

שיעורים על פי "מבוא לספר הזוהר"

שאלה: מאיפה מגיעים החלומות? איך הם נוצרים בראש האדם?

תשובה: כאשר אנו מתפנים מעיסוקי היום, מהגבולות הברורים של המציאות, מנקים את המוח ומכינים אותו לעבודה חדשה, אז הזרמים הנודדים של המוח יוצרים כל מיני תמונות חופשיות ומפליאות. זה קורה בזמן המיון והאתחול של הנתונים במוח – פיזיולוגיה פשוטה.

פוסטים קודמים בנושא:

מציאות מדומה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6VUHC

2 comments

  1. אז מה זה אומר ? שכל האנשים לא קיימים רק בראש של האדם  ? אז את מי הוא יאהב ? את הבורא ? הוא יאהב את האור ? איפה כולם? כי זה נשמע מאוד בודד אם כולם הם רק בתוך הראש של האדם, כאילו הוא משחק עם עצמו בתוך עצמו. זה כאילו רק האדם והבורא קיימים , אבל ככל שיש יותר אנשים לאהוב יותר כיף ושמח ?

  2. אני ממליצה לך לראות שיעורים על פי מבוא לספר הזוהר, והכל יסתדר לאט לאט. אדם הוא רצון ולא יותר, לכן כל המציאות שאנו תופסים מורכבת מרצונות שונים שלנו.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest