דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / תכונת ההשפעה הממגנטת

תכונת ההשפעה הממגנטת

מיכאל לייטמן

אני – זה רצון ליהנות. זו התכונה היחידה שאיתה נבראתי, ובה אני קיים. אני יכול להגיע להשפעה, רק אם אני אתחבר עם תכונה זו. המהות שלי נשארת רצון לקבל הנאה. איני יכול לשנותה – אני יכול רק לשלוט בה ולנהל אותה על ידי כוח ההשפעה, שאותו אני מקבל מבחוץ. אם הבורא הופך להיות החשוב ביותר עבורי, אז אני מנצל את הטבע שלי למענו.

את תכונת ההשפעה אנחנו יכולים לקבל מבחוץ, בעזרת האור. מאחר ובתוכנו נשאר רשימו של תכונה זו, שהיתה פעם בתוכנו, עד לנפילתה לאגואיזם. לכן תכונת ההשפעה יכולה להתעורר בתוכי שוב, על ידי השפעת האור. על שם כך אני נקרא אדם, כי בסופו של דבר, אני יכול וצריך להפוך להיות דומה לבורא (אדם מלשון דומה).

לכן עכשיו אני צריך באופן מודע להשתמש באור ולנצלו, כדי שהוא יחזיר לתוכי את תכונת ההשפעה. ואילו הרצון ליהנות יישאר בי כמו שהוא. אבל תכונת ההשפעה יכולה לגדול באופן כזה, שתיהפך לחשובה יותר ותוכל לשלוט על פני התכונה ליהנות.

אבל שתי התכונות, לקבל ולהשפיע, לעולם אינן משתנות! משתנה רק היחס שלהן בתוך האדם – מי שחזק יותר הוא זה שמנהל את האדם. בדומה למגנט, שמחזיק חתיכת ברזל. כל עוד המגנט פועל – חתיכת הברזל נשארת באויר כאילו היא רוחנית. ברגע שהמגנט משחרר את חתיכת הברזל, היא מייד נופלת ומתגלה בה האגואיזם השלם.

רשומות קודמות בנושא:
שלושה קוים
שלמות זה חיבור אור ורצון
מי יעזור לי "לצאת מעורי"?
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, שיעור הקבלה היומי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kMt9P

One comment

 1. אקוקה דבורה

  Smile30.9.09

  ד"ר לייטמן שלום

  טבע בגימטריה =אלוהים

  למה אתה מתכוון שאנחנו צריכים לנצל את הטבע שלנו למענו(למען אלוהים)?

  במה בא לידי ביטוי \מה פירש להשפיע  מבחינת קבלה ? איך אני יודעת שאני עכשיו משפיעה ולא מבקשת בעצם הנאה ? האם שכשאני מגיעה לרמת ההשפעה זה לא אותו דבר, בסוף ישנה אותה תוצאה והיא הנאה .בכך שהגעתי להישג לההשפעה?חג שמח, באהבה אקוקה דבורה אשדוד

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest