הנקודה שבלב

מיכאל לייטמן

שאלה: מהו חיבור הנקודות שבלב, שאותו אנחנו רוצים להשיג?

תשובה: באדם מתעורר רצון להשפיע, שהיא הנקודה שבלב. אבל היא נמצאת בינתיים תחת שליטת הרצון לקבל. עכשיו הרצון להשפיע נמצא בתוך הרצון לקבל האגואיסטי שלי, ולכן הוא נקרא נקודה שבלב.

חיבור הנקודות שבלב, שאותו אנחנו רוצים להשיג, הוא חיבור הרצונות שלנו להשפיע. אני רוצה לחבר את הנקודה שלי עם הנקודות האחרות, כדי להשפיע אחד על השני ולעלות עם הרצון המשותף שלנו להשפיע מעל הרצון לקבל.

אם נצא מהרצון להשפיע, וניצור מעליו רשת של קשר בינינו, היא זאת שתקרא נשמה. כל הנקודות, שאליהן אני התחברתי, הופכות לנשמה שלי. וכוח הנשמה נקבע לפי השאלה עד כמה התחברתי איתן ועד כמה אני רוצה להשפיע להן.

אם אנחנו נשפיע על הנקודה שבלב בעזרת כוח האור, אז הרצון לקבל לא יוכל להפריע לכך, הרי הוא לא נוגע באור. ואז אנחנו נוכל להעלות את הנקודה הזאת למעלה. זאת נקראת יציאה מהגלות.

פוסטים קודמים בנושא:
נגד רוחני
לחבר את הנקודות שבלב
רק נדמה לנו שאנחנו זרים!
פוסטים נוספים במדורים: התפתחות רוחנית, שיעור הקבלה היומי, אדם הראשון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yANol

One comment

 1. ב"ה שאנו זוכים לראות ולשמוע את הרב ואיננו מפסיקים להתפעל. ה' יאריך ימיו בטוב להשפיע מנפת צופים ושפת מתק, שפתיים ישקו. באנו לברך לחזק ולעודדו על העוז, העמדה הבוטחת, התקיפה העניינית ובלתי מתחסדת בפני המראיינים השונים ובשעורים המדהימים. ממש חשים את הס"ד בכל מילה. כב' הרב לקח על עצמו שליחות בדבקות שאין כמותה. יעזור לו ה' יתפרש ויתרחב פועלו האדיר והעצום. ה' יחזק ידיו ויערה עליו מכמניו כי מכוחו הוא הולך.אין מילים לתאר עמידתו העוצמתית של כב' הרב ברעיונות מול "הבאים החדשים" המנסים בלשונם הבלתי נקיה לעיתים, לתקוף האידאות של כב' הרב והוא ספוג דעת ותבונה עונה להם מנה אחת אפיים וכולם נופלים שדודים לרגליו.

  ניכר בעליל שמכוח רבותי רבותיו העומדים לצידו, הרב"ש והרב אשלג זצ"ל משפיעים לכב' הרב לייטמן שליט"א בלשון חלקלקות להטיב ולהשפיע לשומעיו. אשרי לו להרב שככה לו.

  אשרי לעם שיש לו בעל כח וגבורה ככב' לעמוד בהם.

  ברוך ומבורך יהא כב' בברכת כהנים צלחה תמיד אמן, להפיץ תורה הסוד כפי שעוסק בחינת ויפוצו מעיינותיך החוצה.

  כוט"ס

  שיינדל 25.9.09

  אבקש להעביר לרב מי שיכול

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest