שיכור מהשפעה

ספר הזוהר. הקדמת ספר הזוהר, מאמר "עימי אתה בשותפות", סעיף 63:

"כי אלו הצדיקים, שזכו לשלמות, להעלות מ"ן לזיווג הגבוה הזה, כבר אין בהם מקבלה לצורכי עצמם כלום. ומ"ן שהעלו, היו כדי להשפיע ולא לקבל. ולפיכך הם מתקנים עם מע"ט ומ"ן, בחינת המסך לנוקבא, ומכשירים אותה לזיווג הגדול הזה, שההכשר עצמו הוא או"ח, העולה מהמסך של הנוקבא ולמעלה. כי כל העולה מלמטה למעלה, הוא המשפיע ודחיית הקבלה לעצמו. ואז נעשה הזיווג דהכאה עם האור העליון, והאור העליון מתלבש בלבוש של או"ח העולה."

שאלה: מה זה אומר להעלות "אור חוזר" בעבודה שלנו עם החברים בקבוצה?

תשובתי: במקרה שלנו, העלייה ממטה למעלה מסמלת שאנחנו מתעוררים ביתר קשר בינינו, בכך שרוצים שבינינו ישרה וישלוט כוח ההשפעה ההדדי, כדי לעשות בזה נחת רוח למקור שלנו, לבורא שלנו. כמו למשל, ילדים בבית מפסיקים לריב כדי לעשות נחת רוח לאימא.

להעלות "אור חוזר", זה אומר, להעלות את הערך של תכונת ההשפעה, שבה אנחנו רוצים לחיות, להיכלל ולהיטמע בה, להיות תואמים לה. כאילו שאנחנו שופכים נוזל על איזה ספוג ורוצים שהנוזל ייספג לגמרי בתוך הספוג, יחדור לכל הנקבוביות. כך אנחנו רוצים לספוג את תכונת ההשפעה, כדי שהיא תיכנס לכל נימי הדם והתאים שלנו, בכל האטומים, שכל החומר שלנו יהיה ספוג בכזאת צורה שאפילו האלקטרונים יתחילו להסתובב לכיוון ההפוך. ההשפעה צריכה להיכנס במלואה לתוך המוח, הלב, הרגש שלנו, לקריאת תמונת העולם ובבירור שלה, בכל ההחלטות שהתקבלו.

אי אפשר אפילו לתאר עד כמה הכול ישתנה. לפעמים האדם משתנה בצורה מאוד קיצונית תחת ההשפעה של איזה שהם אירועים, אבל כאן מדובר על שינוי הרבה יותר גדול. אנחנו רוצים שהתכונה הזאת פשוט תיכנס לתוכנו ותיקח שליטה מלאה עלינו בכל וכל. אפילו שאני לא אהיה אחר כך מודע שאני נמצא בשליטה החדשה, כמו שיכור שאיבד את הדעת האגואיסטית שלו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, הקדמת ספר הזוהר, 23.01.2014

ידיעות קודמות בנושא:
התערבות של "אור ישר" ו"אור חוזר"
"אור חוזר" בעבודה
אור חדש בראי של הנברא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SlyR1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest