דף הבית / אהבה / זוגיות / שיחה על שוביניזם

שיחה על שוביניזם

tv_shlavey_hasulam.jpg

כתשובה לשאלות רבות שאני מקבל לאחרונה על תפקיד האישה, מעמדה, על שוביניזם ופמיניזם, אני מציע לצפות בתוכנית "שלבי הסולם" על שוביניזם, שצילמתי יחד עם רחלי לייטמן, עורכת תוכן – "קבלה לעם".

שיחה על שוביניזם

להורדת התוכנית: video.gif וידאו | audio.gif אודיו
תכניות קודמות:
שיחה על רכילות
שיחה על סיפור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UwbKQ

8 comments

 1. נהניתי מהתוכנית מאוד. יש עוד כ"כ הרבה שאלות והבהרות בקשר לדרך הרוחנית של הנשים שצריך לברר… אשמח אם יהיו עוד תוכניות שבהן תראייני, תקשי קושיות ותעזרי לכולנו לברר לגבי הנושא.  

  תודה רבה!

 2. שלום רב, (לא לפרסום)

  תודה רבה על התיחסותך לשאלות הנשים.

  התוכנית פתחה בי רעב לשאלות נוספות.

  אשתדל לשאול  לאט, לאט.

  שוב תודה רבה (-:

 3. תודה רחלי המקסימה

  רק אישה תבין באמת ללב אישה (-:

 4. שאלות בנושא :

  1. כשכתוב "בצלמנו כדמותנו" האם ניתן לומר, שבצלמנו = זכר,

  וכדמותנו = נקבה ?

  2. האם ניתן לומר כמשתמע מהתוכנית, שבמובן מסויים בעולם הזה כולם נקבות ובעולם העליון כולם זכרים ?

  3. לפיכך, הפסוק "ואהבת לרעך כמוך" מופנה לכל יצור שנברא, ולא רק לזכרים. אולי הזכרים ראשונים לקיימו, אבל כולם צריכים לשאוף לכך, כי זאת תורה אחת ושיטה אחת לכולם. (עם שינויים שמותאמים לכל מין לפי פסוקי התורה, אבל פסוק מרכזי שכזה שעליו עומדת כל התורה פונה לכולם כאחד, כל אחד לפי הקצב שלו).  

  4. כיצד האימהות והנביאות הגדולות רכשו את עולמם הרוחני אם הן לא השתדלו בקיום הפסוק -" ואהבת לרעך כמוך " ? איחוד מוחלט עם כל חלקי הבריאה. ?

  5. רוב התוכניות שמדברות לנשים בערוץ, מתייחסות לעולם הזה, הארצי. אבל נשים שלומדות איתכם את שיעורי הבוקר ואת שיעורי הזוהר, אני בספק אם מעניין אותן עד כדיי כך לחפור בשאלות שקשורות לעולם הזה. שהוא מעניין כקליפת השום. השאלות של נשים שלומדות איתכם שנים, בוודאי מתייחסות לכוונות  ולעבודה פנימית.

  יש לתת לכך מענה, אולי כדאי לעשות תוכנית קבועה שמתאימה לשאלות מהסוג הזה, שמדברות על הדרך היחודית לאישה בתיקון.

  או שיהיה מקום שמרכז את כל שאלות הנשים, שאליו יהיה אפשר להפנות אותן, ואז תהיה תוכנית שמתייחסת רק לשאלות הנשים. ורצוי שאישה תשאל את השאלות האלה את הרב, כי היא יודעת לעמוד על דקויות שנוגעות לאישה. וגבר לא ידע לשאול את זה.

  צריך תוכנית שעונה לשאלות נשים שלומדות איתכם את השיעורים.

  בהערכה רבה,

  ובהצלחה.

  ישר כוח.

 5. אולי אפשר לנסח זאת ככה, לרצונות הנקביים אין "ואהבת לרעך כמוך" אלא רק לרצונות זיכריים. אבל זה לא קשור לגופים של העולם הזה. זה מושג ברוחניות.

  ונוקבא מתוקנת היא בהשפעה, אבל דרך הזכר?

  והחלק הזיכרי בנקבה בעולם הזה, אפילו אם הוא קטן, גם הוא מושך את האור שהוא יכול כשהוא לומד ? כמובן שהזכרים יותר .   וכנ"ל לגבי מסך.

  אבל בינה היא נקבה , היא בהשפעה רק דרך הזכר ? כי היא כל מה שהיא רוצה זה רק להשפיע, ועובדה שהיא נקבה.

  כנ"ל אמא ברוחניות.

  והאם בכתר אין הבדל בין זכר לנקבה ? או האם זה ממשיך עד הסוף ?

  האם נקבה זה הקליפה ? וכשהכל יהיה מתוקן אז לא תהיה קליפה בכלל ? מה יהיה כשהכל יהיה מתוקן ? 

  האם כל בני האדם שומרים על היחודיות שלהם בגמר התיקון, רק שאצל הנקבה זה יותר מורגש, כי היא בעלת רצון גדול יותר  ?

  האם קליפה זה הרצון וזה גם היחודיות בכל אדם, זה מה שהפריד ביננו ובסוף זה יהיה מתוקן ? כיצד ?

  ( מקווה שלא עשיתי סלט, פשוט צריך להבהיר את כל המושגים הללו)

 6. הדס מהקבוצה הווירטואלית

  אשה היא פשוט עצמאית יותר מגבר אין מה לעשות,

  העצמאות שלה באה לידי מבחן רק מול הגבר שהוא מהווה השראה אמיתית עבורה – היא מרגישה שהיא יכולה לינוק ממנו משהו אמיתי ולכן היא יכולה להתחבר עימו.

 7. מיכל 14 מהוירטואלית

  תוכנית מקסימה !!

  אני מאמינה שדווקא ע"י כך שהאישה רואה כמטרה עליונה רצון לרוחניות אז שאר הרצונות שלה להתבלט ולהיות כמו הגברים יקבלו מקום אחר. זו פעולה פנימית של התעלות למעלה מהרצונות הקטנים /אגואיסטים לרצון לרוחניות ויש לנו כנשים אחריות גדולה מאוד אז עלינו להפסיק לחוש מדוכאות אלא בעלות חשיבות. כמה שאישה תבטל עצמה יותר מול בן זוגה והכלי הגברי היא תקדם את עצמה ואת המטרה יותר!!

 8. השיחה היתה מרתקת. רחלי, העלית בדיוק את השאלות הנכונות בראייתי.

  יתכן ואופן ההתיחסות לנשים ימשיך להיות המעצור העיקרי בפניה של המסר שלכם לאוכלוסיות הרגילות בשוויון בין המינים, וביחוד לנשים אשר לא יעודדו את בני זוגם להתקרב לעולם רוחני המתאר את תהליך התיקון באופן שמותיר את האישה בתפקיד פאסיבי.

  בעניין זה יש להבחין אבחנה חשובה, בין רצון של נשים להיות שוות לגברים מטעמי תחושת נחיתות – שאותם ניתן לסווג כעניין של אגו –  לבין רצונות עמוקים של אישה להתקרב לבורא באמצעות חיבור לנשמות אחרות. יש נשים כאלה עם "כח דחיה" נמוך כלפי נשים אחרות וכלפי גברים גם כן. אם אישה רוצה בלימוד בקבוצה מתוך החיפוש הזה, להגבלה שאתם מתארים עוד לא ניתן צידוק משכנע, והיא דכאנית – לא בהיבט המודרני הפמיניסטי, אלא במובן עמוק ובסיסי שהיא אוסרת על אשה, שלבה בצורה אותנטית מחפש את החיבור דרך נשמות אחרות מלעשות זאת.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest