דף הבית / משבר עולמי / קריסת הגלובליזציה

קריסת הגלובליזציה

photo_rav_gh70_292.jpg

מאמר דעה המבוסס על ספרו של כריס הדג'ס "קריסת הגלובליזציה" – "The Collapse of Globalization": "המשבר מבשר את הקריסה של הגלובליזציה. אנחנו צריכים לבחור בפשטות, להגן על המערכת הכלכלית, לשקם ולשחזר תנועות סוציאליסטיות, להבטיח שוויון ולהגביל את השלטון של תאגידי האליטות. תאגידי האליטות אינם צריכים לקבוע את החיים החברתיים והפוליטיים שלנו. מטרתה של מדינה תאגידית היא להעביר את השלטון והעושר לידי מעטים, כך שהם מסלקים בהדרגה את המוסדות הממשלתיים".

הדג'ס מאשים את כלי התקשורת ואת האישים המפורסמים בפרסום צורות חיים אגוצנטריות. הוא קורא לזה "השתחוות עצמית" ("cult of the self"). הקיום הריקני הפך למה שהורגלנו להתפעל ממנו, עד שלא נצא נגד מדינה תאגידית, העולם ילך ויתקדם לשואה גלובלית.

תגובתי: המחבר קורא לתנועה אחורנית משום שאינו יכול לראות שלטבע חוקים משלו. בטבע אין תנועה אחורנית. אחורה = מוות. חייבים להבין את העקרונות של ההתפתחות שלנו, ולברר מה אנחנו יכולים לשנות בתנועה הזאת, ולשָם לכוון את כל הכוחות שלנו.

ידיעות קודמות בנושא:
אבולוציה מובילה לשיתוף פעולה
להבין כיצד נבנית אידיאולוגיה של שינויים
חברים, הברית שלנו מצויינת…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Jq1Fm

One comment

  1. למה למקובל להתעסק עם חיצוניות העולם כמו כלכלה וחברה? מה הקשר בין איך שהעולם מתנהל ובין חכמת הסוד שהיא למביני לב ועוסקת בעבודה פנימית?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest