קבלה ומצוות

photo_rav_gh70_294.jpg

שאלה: בחיי היומיום אני מקיים את מצוות התורה, אבל עושה זאת בצורה מכאנית. אתה אומר, כי לחכמת הקבלה אין שום קשר לדת, אבל יחד עם זאת היא קשורה עם התורה. זה מאד מבלבל. תייעץ לי כיצד לקיים מצוות בצורה נכונה, כדי שהרצונות לקבל שלי ישתנו לרצונות להשפיע? אני משוכנע שרק לשם כך הם ניתנו. תסביר כיצד המצוות קשורות לחכמת הקבלה ומה משמעותן עבור כל יהודי?
תשובה: חכמת הקבלה היא שיטה לתיקון הנשמה על ידי גילוי הבורא. לנשמה אין שום קשר לגוף הגשמי. ביצוע פעולות גשמיות המוכתבות על ידי היהדות – זה עניינך האישי בלבד. אני מקיים מסגרת גשמית, מאחר ואלו הם מנהגי העם שלי.
מאות אלפים מתלמדי הם לא יהודים, ולא מקיימים מנהגים אלה, ואין הדבר מפריע במאומה להתפתחותם הרוחנית. כמו שכתוב :"וכולם ידעו אותי למקטנם ועד גדלם" וכן "וביתי בית תפילה יקרא לכל העמים" – הכוונה לאיחוד של כל העולם לגילוי הבורא, ללא שום קשר למוצאם.
חכמת הקבלה התגלתה לכולם בבבל העתיקה וכך גם היום. אך כל אחד חופשי להישאר במנהגים ובתרבות שלו.

שאלה: כיצד אנו יכולים לקיים תרי"ג מצוות אם אנחנו לא יהודים? איפה ניתן למצוא את רשימת כל המצוות? כיצד לקיים שבת וחגים: האם לפנות לבית כנסת או למרכז קבלי כלשהו?
תשובה: תרי"ג מצוות זה תיקון תרי"ג הרצונות, אשר יתגלו בתוככם לאחר מעבר המחסום. לפעולות בעולם הזה אין שום שייכות לכך. מצוות הן רצונות. פעולות דתיות הן מנהגים ואינן מתקנות את האדם (הנשמה). על מנת להשיג את מטרת הבריאה אין צורך לקיים מנהגים אלה. אלא אם אתם רוצים להתקרב לתרבות ולמנהגים של העם היהודי.

שיעור על פי המאמר "מתן תורה" (אות ט' – אות י"ב)
הנשמה שלנו בנויה מתרי"ג רצונות (שיעור על פי המאמר לסיום הזהר)

ידיעות קודמות בנושא:
על מצוות רוחניות וגשמיות
תרי"א, תרי"ב או תרי"ג מצוות?
מי נקרא דתי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4jFJu

One comment

  1. אם תרי"ג מצוות  (רצונות) שייכות גם לגויים אז מה זה "שבע מצוות בני נח"?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest