מתפתחים בעצמנו

אנחנו רוצים להגיע לבחירה החופשית כדי להשׂיג את הבורא. עכשיו אנחנו מבצעים בחוסר הכרה את פקודות הטבע: מתעוררות בנו רשימו, ואנחנו מיישׂמים אותן כרצונות עצמיים שלנו, מבלי להרגיש את מי שמחייב אותנו לכך.

אך מטרת הבריאה מורכבת כדי שנשׂיג את הכוח המחייב, את המטרה והתוכנית שלו ביחס אלינו. אנחנו בעצמנו צריכים לקחת ממנו את כל הכוחות והפרמטרים עבור הגדילה שלנו כדי לרצות באופן עצמאי, להבין וליישׂם את שלבי ההתפתחות.

זאת הסיבה שהיישׂום שלהם מתממש מעל לפרמטרים הנוכחיים. הפרמטרים באים מהבורא ומתגלים ברצון לקבל, או ברשימות המקולקלות. על זה נאמר: "בראתי יצר הרע". ואנחנו צריכים להצטייד בכוח התיקון ובכל האמצעים הדרושים כדי שבכל שלב, עם התגלות הפרמטר הבא, למצוא שיטה לתקנו ולדמות אותו לבורא. בזכות העבודה הזאת אנחנו משׂיגים את הבורא ורוכשים עצמאות.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 29.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
הבחירה נשארת, התנאים נהיים גרועים יותר
עולם החופש האין סופי
רוצה לקבל החלטות בעצמך?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qsDII

One comment

  1. ואלרי מנהריה

    ===== השאלה היא – בזירוז השלבים, צימצום הפערים עד לשלב הנדרש בו נפסקה ההתפתחות ב*פרק ביטוי הנשמה" הקודם: כיצד הוא מתבצע, מה מניע את האדם? הרי סביבתו החדשה אינה כוללת הגדרות… וספרים של קבלה…?
    # אז האם הטבע איתו הוא נולד מחדש – שונה? וכך הכוח הניסתר + תחושות ברורות של ה*בטן* יכולים להוביל את האדם לדרגה המתבקשת, ע"מ להמשיך את ההתקדמות…? (כמובן בתנאים מסויימים ומכוונים מראש)

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest