כוונת רוחנית

laitman_2008-12-07_6456.jpg

שאלה: אם אנחנו הולכים בחושך, אז על מה עלינו להסתמך כדי לעבור דרך כל השלבים האלה של העבודה הרוחנית, עד שנבין שמיצינו את כל המאמצים ונבקש מהבורא לעזור לנו?

תשובתי: איננו רואים את הבורא ואיננו יכולים לשׂחק איתו, כמו שתינוק משׂחק עם מבוגר. במקום עצמו, הבורא ייצר עבורנו שׂדה משׂחק, קבוצת חברים. לשם כך הוא בכוונה שבר את הנשמה שברא בעצמו לחלקים, כדי שנוכל להתייחס לחיבור של כל החלקים כמו אליו. וזאת בכך שנעשה כלי הדומה לאור, כמו שכתוב: "מאהבת הבריות לאהבת ה'".

לכן, ביחס לקבוצה (ולא לחברים בודדים), אני צריך להתנתק מכל החישובים הגשמיים ולראות את "עצמי, הקבוצה, הבורא – כאחד שלם". וכל הזמן לבדוק את היחס והמצב שלי כלפי הבורא לפי היחס והמצב שלי כלפי הקבוצה. הרי אינני רואה את הבורא, אך אני כן רואה את החברים! בזכות ההסתרה שלו, הבורא נותן לי הזדמנות ואפשרות לבנות את עצמי כעצמאי ודומה אליו.

אני רוצה לפגוע במטרה שמסתתרת מעבר לאופק, זה אפשרי רק אם יש לי ציון מקום הנראה לעין, ואם אני מכוון את עצמי אליו, ללא ספק אני אפגע במטרה הבלתי נראית. ציון המקום הזה, זוהי הקבוצה שהבורא ייצר בצורה מלאכותית עבורנו (מאיתנו), בכך שנתן לנו אשליה שאנחנו שׂנואים זה על זה. ובמידת האיחוד בינינו, אנחנו כולנו נפגע בו (במטרה, בבורא) בצורה מדויקת יותר. ואם אנחנו נתאחד רק כדי למצוא אותו, אז זוהי העבודה הנכונה.

מתוך השיעור על פי מאמרו של הרב"ש, 15.09.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BTuCb

6 comments

 1. ויקטור פרדסיה

  תודה למקובלים במוחד לרב'ש ובעל הסולם
  לא עולה על דעתי כיצד היינו מסתדרים בלעדהם ואז קופצת השאלה האם יש משהו שניתן דרכו להתחבר לבורא ב"דעת" כלומר בדעתי , ואז יש לי שקט לא אלמן ישראל , תמיד אתה כאן עבורנו
  בכול מקרה בלי מגרש המשחקים ששם אפשר להגיע להשוות צורה כלומר לשחק עם אלוקים מול הקבוצה,,(הנשמה),לעולם לא נוכל להיות "סוס ורוכבו" מדהים כמה יפה החוכמה
  תודה

 2. שלום,

  אם צריך לראות את "עצמי, הקבוצה, הבורא – כאחד שלם" אז איך צריך לראות את מי שלא שייך לקבוצה?

  תודה!

 3. היות והחברה זה לא דבר חדש לנו, הוא היה קיים תמיד סביבנו, אנחנו נשלטים בתובנות הגשמיות שרכשנו במהלך החיים שלנו וכעת אומרים לנו הכלי הזה הוא: א'-הכלי היחידי שמאפשר לנו לעלות במדרגות הרוחניות (אין אופציות אחרות ואין לאן לברוח) ב'-כל מה שחשבת הרגשת רצית מהחברה תכיר בו שזה הרע שקיים בך והוא קיים בך בגלל שכך הבורא ברא את טבע האדם – הרצון לקבל המונע ממנו להתחבר לחברה כלל ועיקר בחיבור אמיתי של ואהבת לרעך כמוך ועכשיו מוטל עליך לעשות Delete ולקבל את חכמת הקבלה בדף חדש ונקי ללא כל עקבות (שקיימות!!) מתוך כל אותם חישובים גשמיים ולהולד מחדש.
  בהצלחה לנו!!

 4. כנראה אני מפספסת איזושהי נקודה בהבנת הבריאה.לא ברור לי מדוע הנשמה צריכה להחליף גופות כל הזמן, נראה לי כאילו הנשמה צריכה להתלבש כל פעם מחדש בגוף אחר ולהמשיך ב"מירוץ",אם אפשר להגדיר זאת כך.זה הקטע של החיים?אתה צריך להגיע לנקודה מסויימת אם לא הגעת בזמן שהוקצב לך ע"י הבורא לנקודה הזאת"גמר התיקון"מחליפים לך גוף,עד שתגיע לגמר התיקון?למה יש הקצבה של זמן גשמי לעולם הנשמות לפי מה נקבע הזמן הזה?

 5. ואלרי מנהריה

  לנדב…………..
  אולי כמו שהכדור הארץ שלנו נראת מהיקום : מפורק ומחולק ליבשות, נהרים, אוקאנוסים, ציקלונים, הרים וכו', אך עם זכות לקיום מחובר ומאוזן מהנוכחי.

 6. ואלרי מנהריה

  ———– לאלישבע…
  אנסה להביא את דעתי בזה כל התלבשות ב"לידה" ועד "מותה" – הם משל לעליות וירידות, כאשר ממחזרים שת הנפש מהתחלה להתחלה חדשה. ז"א כמו בירידה מרגישים הכי למטה ולא קשור, כך דרכך החדשה קדימה שוב ושוב. חי הגוף הגשמי – כחלק מהפעלת והבהרת המערכת…תודה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest