התלהבות מסדנה

שאלה: אם לקהל החיצון אין רצון גדול לדעת על המתכונים לאושר, איך ללמוד בצורה הרמונית, ללא כפייה, ללא לחץ לעבוד מתוך בקשה? איך אפשר להרגיש את הבקשה הזאת? אחרת אנחנו יוצאים לקהל החיצון עם מנה ניכרת של פנטיות אינטגרלית.

תשובתי: אתם עושים הכול בצורה לא נכונה, כאילו שמאכילים יותר מדי את התינוק והוא מייד יורק הכול החוצה מכיוון שזה לא מסב לו שום הנאה, לא נשאר לו טעם טוב. תחילה תמיד צריך להיות רצון, ורק אחר כך המילוי התואם לו. אם אתם כל הזמן עובדים על התחממות יתר ודוחפים להם כפית לתוך הפה בכוח, אז בזה אתם רק זוכים לסלידה כלפי השיטה שלכם.

אסור בשום אופן לעשות את זה! האסטרטגיה חייבת להיות מחושבת בצורה עדינה: כיצד אתם כל הזמן מזמינים אצלם תיאבון גדול, באיזה אופן אתם מסובבים אותם כך, כדי שהם כל הזמן יימצאו בדאגה: מאיפה, למה, וכולי.

אתם צוברים בהם את כל השאלות האלה מבלי לתת עליהן תשובות, ואחר כך מושיבים אותם במעגל שהם יחפשו בעצמם את התשובות. זהו משחק, חיזוּר. אתם מולידים בהם כלי, רצון, חדש.

בשביל מה קיים החיזוּר? כדי לגלות רצונות הדדיים לאותו סוג של מילוי שאותו אתם רוצים לתת להם. זוהי עבודה עדינה מאוד בכוונון של האדם, בזיהוי בתוכו של אותן ההשתוקקויות שדרושות לכם ושיכול להיות שלא היו אצלו עד עכשיו.

צריך לגשת לזה בהדרגה, עם איזה סוד ניסתר שאותו צריך לפענח, כאילו שאתה מחפש מטמון באיזה אי בודד. צריך לחשב את כל זה מראש, אסור לזרוק ישירות "בפָּנים".

אתה, כמו מדריך, רק מכוון את האדם, מוביל אותו, הולך לידו. אבל אם הוא לא עבר בעצמו את כל הדרך, לא סבל בתוך הרצון ולא נהנה במילוי, אז לא עשית שום דבר.

לדוגמה, התענוג הפיזיולוגי החזק ביותר זה מגע מיני. תאר לעצמך שאתה צריך להביא את הקהל להתלהבות (לאקסטאזה), בכך שמחמם אותו בכיוון הנכון. החצי הראשון של העבודה הוא שאתה מעורר אותם, בכך שמסתובב סביבם כמו שהכלה מסתובבת בריקוד סביב החתן. והחצי השני, זו התגובה מצידם, כי הבאת את החתן להתלהבות ועכשיו הוא בעצמו עובד למען הכלה.

מה זה אומר חיזוּר? את החלק הראשון מתחיל הצד האחד, בכך שמחמם את השותף, ואת החצי השני הוא מסיים בעצמו להנאה הדדית של שניהם.

הסדנה צריכה להסתיים בהתלהבות, בהתרוממות.

מתוך שיחה עם הקבוצות, 24.11.2013

ידיעות קודמות בנושא:
ללמוד להקשיב זה לזה
על הגל של הבדלי התחושות
יחד להוציא חוקות אינטגרליות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7E3YL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest