דף הבית / כללי / המשמעות הרוחנית של חלום

המשמעות הרוחנית של חלום

photo_rav_gh70_211.jpg

שאלתו של "ארגמן": במסכת "ברכות" כתוב, כי החולם אשר קורא קריאת שמע בחלום, ראוי שתשרה עליו שכינה, אלא שאין דורו זכאי. מה המשמעות הרוחנית של חלום ושל אדם שחולם חלום כזה?

תשובה: ברוחניות החלום הוא אינו חלום של הגוף הבהמי, אלא מצב של עליית הנשמה. במצב הזה הבן אדם מבחין במדרגה העליונה, אך לא בגלוי, היינו לא ברצונו, אלא בנסתר. לאחר מכן, לאחר מאמציו לתקן את עצמו, החלום הופך למציאות והאדם עולה לאותה המדרגה הבאה.

אם חולמים על "שמע"- זה אומר שהמדרגה הבאה היא השגת דבקות עם הבורא, זה מה שמאפיין בעצם את "שמע". לגלות את השכינה זה לגלות את הבורא. אך הדור שלו, היינו המצב הנוכחי שלו, עדיין לא זכאי לכך, כלומר הוא לא מתוקן כדי לגלות את הבורא.

אם אתה רוצה להבין הכול בצורה הנכונה, תתחיל מכך שכל הבריאה נמצאת באדם אחד וכל השמות הם תכונותיו ומצביו. כך אנחנו לומדים מ"תפיסת המציאות". כלומר, חלום הוא אחד מהמצבים הרוחניים הגדולים של המקובל הער.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QdQQj

4 comments

 1. מה לעשות כשהרוחניות "מפריעה" לתפקד בהכרחיות?

 2. אילנה חזן(ציון)

  שלום…
  היה לי חלום שהייתי בתוך עמוד אש גדולה שמחפשת אותי ואמרתי שמע ישראל כי זה כיה רוחניות כיה גדולה…

 3. טלי רובין

  לפני כ17 שנים חלמתי שאני ושתי בנותיי ברכב ושאם אני חוצה את הצומת אמות ובחרתי לחצות את הצומת תוך כדי החציה אמרתי תפילת שמע(אפילו לא ידעתי שאני יודעת) מאז הרבה דברים קרו לי בחיים את כולם פירשתי כעונש ויסורים ולא הבנתי למה זה מגיע לי הפכתי אדם קשה עד שנשברתי היום במקרה החלטתי לבדוק בגוגל על פרוש לחלום הזה אני מנסה להתקרב כבר זמן מה ולא מצליחה האם עלי להבין מהפרוש כאן שזה לא יקרה בחיים האלו?

 4. שלום לך טלי,
  הרב ד"ר מיכאל לייטמן עוסק אך ורק בלימוד חכמת הקבלה, את מוזמנת לעיין באתר .kab.co.il וללמוד בצורה מקוונת ללא עלות.
  כמו כן תוכלי לקרוא בנושא חלומות כאן – laitman.co.il (רשמי את המילה חלום בחיפוש)
  לפרטים נוספים תוכלי להתקשר למוקד השירות שלנו 1-700-509-209
  בברכה
  רונית שי, מנהלת הבלוג של הרב ד"ר מיכאל לייטמן

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest