דף הבית / משבר עולמי / המשבר הוא גילוי הרוחניות

המשבר הוא גילוי הרוחניות

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

שאלה: אמרת, שבמצב הנוכחי של העולם אנחנו כבר נמצאים ביחד, מחוברים לאחד שלם, לכלי אחד, שלפי מחשבת הטבע (הבורא), אמור להתמלא בהרגשה של רמת קיום עליונה יותר. אנחנו לא ממש מרגישים את החיבור בינינו, ובעבר המצב הזה מעולם לא היה קיים. האם אתה יכול להסביר, מה זה אומר?

תשובה: בימינו מתגלה בינינו קשר גלובלי ואינטגראלי, אפקט של "כפר קטן", "אפקט הפרפר". מתגלה הקשר האגואיסטי בינינו, תלות הדדית של האחד בשני, וחוסר היכולת שלנו לקיים קשר נכון וטוב בין כולנו. זה נקרא כלי שבור, כי אנחנו מחוברים בינינו בצורה לא נכונה.

מכאן מובן מדוע המשבר הנוכחי הוא ההתגלות של המצב הרוחני שלנו. עד לזמננו, במהלך כל ההיסטוריה האנושית התקיימנו כולנו ברמת העולם הזה, ואילו עכשיו אנחנו מגלים קשר וחיבור בין כל חלקי הטבע – וזאת כבר רמה אחרת של הטבע.

העולם חייב להבין ולהפנים זאת. זאת הפעם הראשונה שנקלענו למצב כזה. עד כה תיארנו ודמיינו לעצמנו את הרוחניות כמשהו שמעבר לעננים, בגלקסיות אחרות, מעבר ליקום שלנו, במימדים אחרים של חלל, ובזמן אחר.

במצב הלא מתוקן הרוחניות מתגלה בקשר האגואיסטי שבינינו. כמו שאומר בעל הסולם: "כולנו – משפחה אחת". ולמרות שכל בני המשפחה שונאים זה את זה, זו משפחה. חיבור הינו רוחניות. הקשר בינינו לא מתוקן, כי הוא אגואיסטי. עלינו לתקן אותו למצב של "ואהבת לרעך כמוך".

אף פעם הרוחניות לא התגלתה בעבר. לכן הדור שלנו נקרא "דור המשיח" – מהמילה "למשוך" – "להוציא" אותנו מהאגואיזם.

המשבר הוא התגלות הקשר השבור בינינו. זה באמת משבר, לא כלכלי, לא כספי, לא פוליטי ולא אקולוגי, אלא משבר ביחסים בינינו. וזה בדיוק מה שמתגלה עתה. עכשיו חיוני להסביר לעצמנו ולעולם כולו, באיזה מצב אנחנו נמצאים. בדומה לאדם חולה, שגילה את הסיבה למחלתו ועכשיו יכול להבריא, כשהוא הולך בעקבות עצות המקובלים. אנחנו נשיג את הקשר האמיתי והנכון בינינו. קשר של השפעה ואהבה, ואז נגלה את עצמנו בעולם מושלם!

ידיעות קודמות בנושא:
סימנים לביאת המשיח
מטרת המשבר, להגיע לשלמות
ידיעות נוספות במדור: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ooHIm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest