דף הבית / משבר עולמי / הדור שנשרף בעבודה

הדור שנשרף בעבודה

photo_rav_gh70_262.jpg

מתוך פרסום ב-Daily Mail, מתוך ספר של ד"ר ג'ואן בוריסנקו “Why You Burn Out And How To Revive”: "אם יום העבודה שלכם נמשך יותר מ-8 שעות מדי יום, חמישה ימים בשבוע, הסיכוי שלכם להגיע למצב של שחיקה פסיכולוגית ופיזית בעקבות מתח ולחץ, גדל פי 6. בקבוצת הסיכון לא נמצאים רק הפדנטים וה-"workaholics" שבינינו.

העניין הוא שבימינו החברות מצמצמות את התקנים. העומס על העובדים הנותרים גדל, אך הם מפחדים למחות כדי לא להגיע לרשימת המועמדים לפיטורין. המצב הזה קשה במיוחד לנשים. במצב של "שריפה" האדם מאבד מוטיבציה וכוח לחיות, מצב זה הוא כמעט בלתי הפיך, ויכול להביא להתמוטטות עצבים והתאבדות.

במצב של תסכול, המגיע כתוצאה ממתח, פעולת המוח משתנה. האזור במוח שאחראי על הפחד מתחיל לפעול, פעילותה של האונה הקידמית משתנה ואנו מאבדים שליטה על רגשותינו. בעבודה האדם מתאפק, אך בבית מוציא את הכעס על קרוביו. כך ה"שריפה" מרעילה את היחסים הבין-אישיים".

תגובתי: ההורים (הרוצים בכך) צריכים להישאר בבית עם ילדיהם, הילדים (וההורים) צריכים ללמוד מהבית דרך הטלוויזיה ורשת האינטרנט וכך לקבל חינוך משותף לכולם, תוך השתתפות בשיעורים ובפעילויות הספורטיביות והדיונים שהם בוחרים. לעבוד פחות, לייצר רק את ההכרחי. אחרת אנחנו "נישרף" או נעצור רק כאשר יאזלו משאבי כדור הארץ ונגלה לפתע שכבר אין מה לעבד.

[#48851]

ידיעות קודמות בנושא:
בואו נעשה סדר
לשבת מחדש על ספסל הלימודים
היכן שישנם הורים וילדים מאושרים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/s9VUO

One comment

  1. אולי אפשר לעשות סרט על המצב העתידי הזה, שבמקום לעבוד כולם לומדים את חוקי העולם הגלובאלי

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest