האמת תתגלה

photo_rav_gh70_048.gif

שאלתו של משה: יש לי חבר שהתחיל ללמוד קבלה ב"בני ברוך" אבל עזב בגלל שאתה שקרן (כך הוא טוען לפחות). אני אישית שמעתי הרבה פעמים שאתה אומר דבר והיפוכו. לפעמים אחרי כמה זמן הבנתי שלא הבנתי אותך כמו שצריך, או שפשוט דיברת באופן תמציתי מדי. אך קיימים הרבה נושאים שעדיין לא ברורה עמדתך לגביהם, לפעמים נאמר משהו אחד, אחר כך אתה סותר את עצמך. כך שנוצר מצב שחבר שלי מתעניין בקבלה ומבין שיש בה הרבה אמת, אך קשה לו איתך. אני לא יודע מה להגיד לו…אשמח לקבל את תגובתך.

תשובה: אני לא מצדיק את עצמי. תקשיב להסברים של המורה שלי, הרב"ש (באינטרנט מפורסמות הקלטות של כל השיעורים שלו), ותבדוק, איך אתה מבין אותו. אל תקשיב לי, אלא תקרא את המאמרים המקוריים של בעל הסולם, שלפיהם אנו לומדים, ובמקום ההסבר שלי תברר בעצמך. צריך לבחור את המורה לפי האופי, לפי המטרה שלך וכדומה, כמו שנאמר "אין אדם לומד, אלא במקום שליבו חפץ".

למה ישנם מקומות שונים ללימוד? כי כל עוד הרצון של האדם למטרה העליונה לא מוגדר בתוכו, הוא מרגיש משיכה אל המטרה הזאת בצורות שונות: בהתרחקות מהעולם, דתות, שיטות "רוחניות", דיאטות ואמונות תפלות. אסור להפריע לו בכך – הוא חייב לעבור את חיפוש האמת לבד. יתכן שהחבר שלך נמצא עדיין בשלב הזה של החיפוש. לדוגמא, חלק מאלה שעוברים דרכי, פונים אחר כך לדת.

אני מסביר לפי מידת הידע שלי, לפי ההשגה והיכולת לבטא את מה שאני מרגיש ומשיג (בלב ובשכל). ההאשמות שלך כנות, הן צריכות להתעורר בתלמיד שלומד קבלה, כיוון שהקבלה בנויה על בסיס שילוב של דברים שאי אפשר לשלב – האגואיזם והבורא. יתכן שאתה פשוט צריך עוד לברר, אולי לחפש מקום אחר. האמת תתגלה.

שיעור על פי המאמר "אמונת רבו, מהו השיעור" (שמעתי, מ)

שאלה: איך אפשר להיות בטוח, שהקבלה שאותה אנחנו לומדים היא הקבלה האמיתית? איך מי שמתחיל יכול לדעת שזהו מדע אמיתי ולא מיסטיקה? איך מי שעוד לא נמצא בהשגה, יכול להיות בטוח שהוא בדרך הנכונה?

תשובה: אסור להאמין לאף אחד! לא משנה מי ינסה לשכנע אותך ומה הוא יגיד, יכול להיות שהוא שקרן. וככל שהוא בעל כושר שכנוע גדול יותר, יתכן שהוא שקרן (שחקן) גדול יותר. יתכן גם שהאדם המדבר באופן משכנע ומכל הלב, הוא אדם טוב וישר, אבל הוא בעצמו טועה. ואז למי אפשר להאמין? לאף אחד!

כך נקבע בכוונה בעולם שלנו, כדי שהאדם יבנה את עצמו לבד, בחיפוש אחר האמת. דווקא מתוך ההתלבטויות, ובלי בסיס כלשהו של אמונות, תקוות, כמו אדם שעומד על פי תהום, ואינו יודע איך לעשות את הצעד הבא. משום שרק אתה בעצמך יכול לגלות את האמת.

אם תאמין למישהו, לא תממש את עצמך, אלא תישאר כבובה על חוט. חוסר הביטחון והבלבול המוחלט, הם שיאלצו את האגואיזם שלך לפנות אל הבורא. כך הוא מפתה אותנו להתקרב אליו!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NfWPK

One comment

  1. כן, גם אני לפעמים מרגישה אליך אהבה עזה, ולפעמים שנאה כאזת וכעס שחבל על הזמן….

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest