ברית מילה

laitman_2009-11_3152-70.jpg

שאלה: מדוע נהוג לעשות ברית מילה לגברים המסמלים ברוחניות את תכונת ההשפעה, ולא לנשים שמסמלות את תכונת הקבלה?

תשובתי: באמת, אם מדובר על תיקון המלכות, אז בעצם צריך לתקן אותה. אז מדוע התיקון (על ידי חיתוך ג' הרצונות הטמאים, הקליפות) נעשה בזעיר אנפין, המסומל על ידי הזכר?

עד לגמר התיקון, כוונת ההשפעה יכולה להימצא אצל האדם רק על הרצון שמעל לצמצום ב', רק על הרצון הכלול בתכונת הבינה, את שאר הרצונות לא ניתן לתקן, לכן הם נחתכים משימוש ורק בגמר התיקון חוזרים ומשתמשים בהם.

כוונת ההשפעה נקראת הזכר (הגבר) שבנו, והרצון נקרא הנקבה (האישה) שבנו.

כוונת ההשפעה נקראת זעיר אנפין, גבר, התגברות. האדם רואה כיצד עליו לארגן ולצמצם את הכוונה הזו, איזו צורה של השפעה יש לשוות לה בכדי שהיא תדמה לבורא.

לחלק המקבל שבי, המלכות, אין צורה. אבל לחלק המשפיע שבי אני צריך לשוות צורה במידה שאני מוכן להשפיע. אז אני מבין שאינני מסוגל לעבוד עם הכוונות שלי, עם המסך שלי על כל המלכות, עליי להקטין ולחתוך את הכוונות שלי עד לגבול מסוים.

אותו החלק שבנו שנקרא "גבר", הוא כוונה על מנת להשפיע בתוך הנשמה שלנו. לא מדובר על משהו חיצוני, הוא המשפיע הפנימי שלי, שצורתו צריכה להשתוות ולהיות תואמת לבורא. לכן האדם עושה על עצמו את התיקון הזה של "ברית מילה", מגביל את עצמו משימוש בחלקים מסוימים שבמלכות, וכך מתקדם ברוחניות. לכן עבור הנשים המצווה זו אינה קיימת.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 22.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
מפריד הרצונות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UOhEI

One comment

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    רב שלום, 

    כתבת כי "כוונת ההשפעה נקראת זעיר אנפין.. האדם רואה כיצד עליו לארגן ולצמצם את הכוונה הזו, לא ברור מדוע צריך לצמצם כוונת השפעה ? אנחנו תמיד מדברים על צמצום הכוונה לקבל לעצמי?

    עוד אמרת כי "..לכן עבור הנשים המצווה זו אינה קיימת" אך מה לגבי אותו החלק הזכרי "הגבר" שנמצא בתוך הנשמה של האישה?

    תודה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest