"ברח דודי"

הבורא מנהל איתנו משחק: הוא מסתתר, מתגלה ושוב מסתתר, כדי לעורר אותנו. בהתחלה אלה פשוט רגשות גשמיים: אנחנו מרגישים פעם טוב ופעם רע, עד שאנחנו גדלים בזכות כל השינויים האלה.

בינתיים הרצון שלנו ליהנות גדל ולא רק בצורה כמותית, אלא גם איכותית. הוא עובר ארבע דרגות התפתחות: דומם, צומח, חי ומדבר, ובסופו של דבר מתחיל להכיר את עצמו, להבין את הסיבות שבגללן טוב לו או רע לו, מדוע ולאיזו מטרה מגיעים השינויים.

אנחנו כבר לומדים להבחין לא רק בין מצבים טובים ורעים, אלא גם בין אמת ושקר, להבחין בסיבה ובמטרה של השינויים שהגיעו, מי שולח אותם, וכיצד לקשור את כל זה יחד, כלומר כיצד לממש את הכול בצורה השלמה. כך אנחנו מתקדמים בהתפתחותנו.

חכמת הקבלה מסייעת לנו להבין את כל המצבים שמעבירים אותנו דרכם: את הסיבה ואת המטרה שלהם, ואז אנחנו מתחילים לבנות לעצמנו תמונה שונה. לא הבורא הוא זה שמשתנה, מסתתר ומתגלה כדי לשחק איתנו, אלא בנו, ברצון לקבל שלנו, מתרחשים שינויים כאלה, כנגד חוסר-ההשתנות הנצחית של האור העליון, הבורא, שנמצא במנוחה מוחלטת, ואומר: "אני הוי"ה לא שניתי".

כל השינויים מתרחשים בנברא, ברצון לקבל. הוא זה שעובר את המצבים הפנימיים השונים, הרעים והטובים ולכן נדמה לו שהאהוב עוזב אותו, פעם מסתתר ופעם שוב מתגלה.

ואז אנחנו מתחילים לראות את הכול בצורה אמיתית יותר. אנחנו מבינים שאנחנו עומדים כנגד הכוח העליון הקבוע, הנצחי והשלם, וכל השינויים מתרחשים בנו, ועליהם אנחנו צריכים לבקש את הרחמים, כדי להשתמש בהם בצורה נכונה. קודם כל, אנחנו צריכים ללמוד לא להיות תלויים בשינויים האלה. ולאחר מכן, נצליח להשתמש בהם בכוונה על מנת להשפיע, בדומה לכוח העליון.

וכך אנחנו מגיעים למצב שעליו נאמר: "אני לדודי ודודי לי", כשאנחנו הופכים את ההסתרה של הבורא לברכה, להתקרבות אליו ולחיבור איתו. כל זה תלוי רק בנו, בתפיסת המציאות שלנו.

אנחנו מפסיקים להיות תלויים במקרה ומתחילים לראות את הסיבה ואת המטרה, את השיטתיות של השינויים. בהתחלה אנחנו מגלים שכל השינויים הללו מתרחשים בנו והכול תלוי בתיקון שלנו. לאחר מכן אנחנו מבינים לשם מה לבצע את התיקונים האלה: לא כדי להרגיש טוב, אלא כדי להגיע לאמת.

והכול מסתיים במצב שבו הנברא עומד מול הבורא הנצחי, השלם והבלתי-משתנה ומעורר בתוך עצמו יותר ויותר רגישות כדי להתקרב לאותה צורת ההשפעה הנצחית והשלמה שבה נמצא הבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 03.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הוא שברא אהבה
תפתח לרווחה את הרצון שלך
רק תרצה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wExy0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest