דף הבית / משבר עולמי / אדונֵי העולם

אדונֵי העולם

משום מה אנחנו מפחדים, שאם נוותר על האגואיזם, הרצון שלנו יפסיק להתפתח. אך למעשה הכול הפוך: דווקא עכשיו אנחנו לא מפתחים אותו, אלא משתמשים בו בצורה הנמוכה ביותר. המגמות האלה הורסות את האדם והורסות את העולם. האליטה העולמית פיתחה אותן בכוונה, במטרה שהאדם יציית ויסכים לאותו מרוץ חסר סיום. הכול מסודר בצורה שתגרום לו להיות מרוצה ולהחשיב את זה כ"חיים טובים". האחוז העליון של האנושות משטה בו והופך אותו לעבד. אומרים לו: "איזה ילד טוב אתה. תעבוד יותר – תקבל תוספת". והוא בשמחה ממשיך לעבוד בפרך.

האדם לא מבין איך עבדו עליו באמצעות החברה, החינוך, כלי התקשורת… לא במקרה האליטות לא רוצות להחליף את המנגנונים האלה. הם הרי מעוניינים שתישאר טיפשון. בסופו של דבר, כל העולם עובד בשבילם.

כשבני האדם יתעוררו, הם יבינו שהונו אותם, שהם חיים יותר גרוע מהבהמות. הרי הבהמות מצייתות לטבע, אפילו שלא במודע, אבל בצורה ישירה. ואילו אותך מסובב אותו אחוז אחד מהאנושות, ואתה מחייך בהנאה על ה"שיפוד הזה". אתה אפילו לא חושד שאתה מבצע את הפקודות שלהם, שמוחדרות לתוכך במשך עשרות שנים דרך מסכי הטלוויזיה, מעל דפי העיתונים ובערוצים נוספים. אתה גרוע יותר מכלב מאולף. תראה איך ומה מחייבים אותך לקנות, באיזה בידור ממלאים אותך. ואתה מציית בנאמנות לפקודות שלהם, מבוקר עד ערב. אתה לגמרי לא חופשי. יש לך בראש תוכנה שמשעבדת אותך לגמרי.

עד שהאליטות לא ירגישו שהם עומדים על סף קריסה, יהיה לנו קשה מאוד להביא משהו לעולם. הם יודעים מה שהם עושים. יש להם ביד את כל החוטים שמחזיקים את האנושות. והם זורקים אליך את הדמוקרטיה כמו עצם, שתשחק איתה ליד המלונה שלך. אותם "אדוני העולם" עד כדי כך מלאים בגאווה, שהם אינם מבינים שבכך הם בעצם הורסים את עצמם.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החירות", 02.01.2012

ידיעות קודמות בנושא:
החופש בין הפטיש לסדן
מי אני: בעל הבית על החיים או צעצוע עם קפיץ?
מה לעשות עם הבחירה שלי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Qsvqw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest