תחליף מועיל

שאלה: האם יזם יכול, בתוך קהילה עסקית שבה נמצאים מנהלי חברות, להעלות את ההערכה כלפיו על ידי וויתור על המותרות, העודפים והפריבילגיות?

תשובתי: אני חושב שאנחנו נגיע לזה בהדרגה. בעסקים אנחנו מתחברים עם מיליונים ומיליארדים של כל מיני עסקים קטנים אחרים: ספקים, קונים וכדומה, לכן הוא בכל מקרה יהיה אגואיסטי.

אנחנו לא יכולים פתאום לעבור ולשבת על מסילה אחרת ולנהל בצורה אחרת. שהעסק יישאר אותו עסק, וכל העודפים והיתרות שיישארו, צריכים תחילה להיכנס בצורה יותר רציונלית לקופה הכללית ולהתחלק בצורה של תוכניות סוציאליות של הקהילה.

בינתיים מדובר על ריכוך אגואיסטי של אותה האווירה ששורה היום בעולם. זה צריך להיות מכוון לכך, כדי להביא את כל החברה לאיזון מסוים, בכך שמקטינים בהדרגה את האגו האישי של כל אחד, ומשלימים אותו על ידי הרגשה טובה ונכונה מהסובבים, כאשר האדם שעובד למען החברה יכובד בעיניהם. וכל הקהילה תתייחס אליו, למשפחתו ולילדיו בצורה טובה וביראת כבוד.

כאשר סביב איש העסקים תיווצר כזאת סביבה, אז הוא בעל כורחו יתחיל לחשוב שמספיקה לו משכורת הרבה יותר נמוכה מאשר הייתה לו קודם לכן. המיצוע (עשיית ממוצע) של ההכנסות יאפשר לו, מבלי לאבד את הנוחות, לחתוך מעצמו את כל "השומן העודף" ולהעבירו לתועלת הסובבים, בכך שיחליף את זה בכבוד ואהבה.

מתוך התוכנית "מבעד לזמן", 16.09.2013

ידיעות קודמות בנושא:
איש העסקים העתידי
עתידו של העסק המודרני
בשביל מה איש עסקים צריך כסף?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nX0TS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest