דף הבית / משבר עולמי / שיחזור בבל

שיחזור בבל

photo_rav_gh70_213.jpg

מתוך כתבה שפורסמה בNew York times: ממשלת ארה"ב הקצתה 700.000$ עבור תכנית שיחזור של בבל העתיקה, הנמצאת 90 קילומטר דרומית מבבל המודרנית. במסגרת התוכנית ימופו אתרי העיר ותפותח תוכנית תיירות.

התייחסותי: זהו סימן לכך שהציביליזציה הגלובלית שלנו דומה לציביליזציה של בבל העתיקה. גם בבבל העתיקה נוצרו התנאים של גלובליזציה והתגלה "אפקט הפרפר": האגואיזם גדל והאנשים הפסיקו "להבין" אחד את השני (לכן כתוב שהחלו לדבר בשפות שונות) ותוך כדי התגלתה ביניהם תלות הדדית מוחלטת.

אחד הכוהנים הבבלים, אברהם שמו, התחיל לחקור את המשבר וגילה שהסיבה למשבר היא, שהטבע (הבורא) מאלץ את האנשים להתחבר. מחקריו הביאו אותו לתיקון. הוא גילה את תכונת האהבה וההשפעה, שנחוצה כדי לשרוד ולפעול נכון במערכת סגורה. הוא שינה את שמו לאברהם, (האות ה' שנוספה לשמו מסמנת את הוספת הכוח העליון, כוח של אהבה והשפעה) וכתב את "ספר היצירה".

אברהם קיבץ סביבו קבוצת תלמידים, קרא להם ישראל (מלשון ישר – אל) ויצא איתם לארץ ישראל העתידית. שאר הבבלים ניתקו את הקשרים ביניהם על מנת להינצל מהמשבר והתפזרו על פני כדור הארץ.

כמו שכתוב בספרי חוכמת אברהם וחוכמת הקבלה, מסוף המאה ה-20 אנחנו נמצאים שוב בתנאים של "אפקט הפרפר" ו"הכפר הקטן". אלא שהפעם אין לנו לאן להתפזר כדי להינצל מהגלובליזציה. לכן אנחנו נאלצים לתקן את עצמנו.

יש לנו שתי דרכים לכך:

  1. על ידי ייסורים, בגלל חוסר האיזון בציביליזציה שלנו.
  2. על ידי חכמת הקבלה, אם נשתמש בה כשיטת התיקון עד שכל אחד יקיים את תנאי הקיום של המערכת הסגורה- "ואהבת לרעך כמוך".
פוסטים קודמים בנושא: משבר עולמי
לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/To50o

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest