שאיפה לשלמות

שאלה: בדרך כלל פרפקציוניזם מתבטא בשלוש צורות: כאשר האדם דורש שלמות רק מעצמו, כאשר הוא דורש שלמות בכל מכל הסובבים וכאשר הוא מרגיש לחץ מצד החברה שהוא יהיה שלם. 

מומחים מציינים שבסגר, בתנאים חדשים עבור האדם, הוא כל הזמן טועה והפרפקציוניזם או השאיפה אליו יכולים  להזיק לו, להביא אותו ממש עד להתמוטטות עצבים. להיות פרפקציוניסט עכשיו זה טוב או רע?

תשובתי: אני חושב שהאדם לא צריך להגביל את עצמו. אם יש לו שאיפה למשהו הוא צריך לממש אותה. לא צריך לנסות להפוך את עצמך לפשוט יותר ולחשוב שאז כביכול יהיה יותר טוב. לא. תמצא עיסוק אהוב עליך, תעסוק בו, תנסה להוסיף לתוך העבודה שלך נקודה נוספת של עניין, להשקיע את עצמך ותראה שהחיים מתחילים לקבל צבע נוסף. אתה יכול להעלות את עצמך לטונאליות שונה לחלוטין של החיים. כל זה תלוי רק בך. 

לכן אל תסתכל על הפנדמיה, היא דוחפת למשהו חדש ואתה צריך לנחש למה. כאילו הבורא, הטבע חד לך חידה ואתה תפתור אותה, ואז תראה שבעולם לא יכול להיות שום דבר רע. הכול מתקדם רק לעבר השכלה, חינוך, התפתחות. כך אנחנו נתקדם. בכל מקרה שהטבע מציע לנו אני רואה הזדמנות למשהו חדש. 

שאלה: ואם אני רוצה את המקסימום בכל רגע נוכחי – האם זה טוב? 

תשובתי: למה לא? הרצון של האדם הפוך לרצון החי. אני רוצה לחיות לפי המקסימום ולא חשוב לי אם הפנדמיה קיימת או לא. אני רוצה בכל מצב שאני מקבל מהטבע לממש את עצמי בצורה מקסימאלית. אין לי אפשרות אחרת ולא תהיה. 

מתוך תוכנית הטלויזיה "קבלה אקספרס", 6.11.20

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bfyfl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest