דף הבית / אקטואליה / רוסיה מתעלמת מאישומים 

רוסיה מתעלמת מאישומים 

הערה: הארגון הבינלאומי "אמנסטי אינטרנשיונל" הודיע, שפעולותיה של רוסיה בסוריה צריכות להיחשב כפשעי מלחמה. רוסיה הגיבה ברוגע על ההודעה הזאת, וטענה שהעובדות מזויפות.

תשובתי: כל הארגונים הבינלאומיים נמצאים תחת חסות כלשהי, מישהו מממן אותם, מישהו יוצר אותם, ובהתאם לזה הם מפרסמים את המחקרים שלהם. אנחנו רואים היום, בניגוד לְמה שצריך להיות, כיצד מדינות מסוימות משפיעות על אחרות ומנסות לשנות את מהותן. טבעי הדבר, שרוסיה מבינה את המשחק הזה ולא מבזבזת על זה כוחות.

הערה: רוסיה רגועה, אבל ישראל דווקא מתעצבנת.

תשובתי: אני לא מבין למה היא מתעצבנת. העניין הוא, שברוסיה אף אחד לא ייצא להגנתה של "אמנסטי אינטרנשיונל", ואילו בישראל יש גורמים שממומנים על ידי כסף שמועבר מחו"ל, שמטרתו לתקוף את ישראל ולנסות לחסל את המדינה. אבל לאותם גורמים זה לא משנה, נדמה להם שמספיק לפחות במקצת להיות קרובים לשלטון, כי העיקר זה להפיל את היריבים, אפילו במחיר קיום המדינה שלהם עצמם.

שאלה: איך לאחד את הישראלים? בכל זאת עַם אחד, גורל אחד…

תשובתי: אם אנחנו נפעל רק במישור החיים הגשמיים, אז אין מה לעשות, זה דומה למצב של "תוציא לי עין אחת, כדי להוציא לו את שתי העיניים". כדי לאחד את העם, צריך להשתמש בשיטה של חכמת הקבלה, שמאפשרת להתעלות מעל הרמה הגשמית שבה אנו נמצאים. המדינאים לא יוכלו להגיע להסכמה בשולחן הדיונים על שום דבר, כפי שרואים בכנסת ובממשלה. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות הוא ללמד אותם איך להתעלות מעל עצמם, וכולם יחד לעלות לדרגה הבאה של הקיום, אבל לא למען מפלגה עצמאית, אלא למען המדינה. זה העיקר! ואת זה מלמדת שיטת החינוך האינטגרלי.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 24.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/D0BDH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest