דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / הפצה / צעד למעלה, זה צעד אחד לקראת השני

צעד למעלה, זה צעד אחד לקראת השני

חוקי הקבוצה, חוקי הסדנה במעגל וחוקי העולם הגלובלי, שלפיהם הוא צריך להתנהג ולפעול היום, הם אותם החוקים. הם חוקים של התכללות הדדית, השתתפות הדדית, התחברות עד לכזאת מידה, שנהפוך להיות כאיש אחד בלב אחד.

בכנס באמריקה שבא עלינו לטובה, אנחנו צריכים ללמוד שחכמת הקבלה וחכמת החיבור זה אותו הדבר. חכמת החיבור שאיתה אנחנו יוצאים עכשיו אל העָם ואל העולם כולו, זה ההסבר הראשוני. בינתיים אין בה אזכור של העולמות העליונים והמבנה שלהם במונחים של חכמת הקבלה. כי אנחנו בכל מקרה בינתיים לא מגלים אותם.

אבל אחר כך אנחנו באמת נתחיל להתייחס אחד כלפי השני בכוונת השפעה. ברגע שאנחנו נעשה מספיק תרגילים ונמשוך מלמעלה את המאור המחזיר למוטב, אנחנו פתאום נרגיש שאנחנו מתייחסים לחברים שלנו בכוונת השפעה. ואז בתוך היחס הזה אנחנו נגלה אור: נפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה דעולם העשיה.

ואחר כך האור יהפוך להיות יותר ויותר חזק, בהתאם ליחס שלי כלפי החברים. באותם הכלים שאני מתקן, בהתאם לעוצמת הקשר ביני לבין האחרים, אני מגלה אור נרנח"י.

והמדרגות של העלייה הרוחנית שעליהן מדברת חכמת הקבלה, זה המרחק בינינו. הן נקבעות לפי מידת ההתקרבות שלנו זה לזה, ההתחברות בלבבות שלנו, ברצונות שלנו לרצון אחד.

ככל שאני עולה יותר גבוה בסולם הזה מהעולם הזה ועד עולם אין סוף, כך אני מתקרב חזק יותר לנשמות השבורות, והופך להיות יחד איתן כגוף אחד שלם. ואז כל האורות מתקבצים ומתרכזים לקרן אחת, וכל הכלים מתחברים לכלי אחד ואנחנו חוזרים למצב שנקרא "מלכות דאין סוף".

המטרה העיקרית בכנס היא שאנחנו נדבר על חכמת הקבלה ועל חכמת החיבור כעל חכמה אחת, שיטה אחת, ללא שום חלוקה. לא קיימת ביניהן שום חלוקה מלאכותית. זו אותה החכמה שמסבירה איך אנחנו, האנושות הזאת, והעולם הזה שמפוזר ומרוסק לחלקים, הופך להיות שוב אחד שלם.

ולכן העבודה המעשית שלנו היום היא לצאת לכל העולם עם חכמת החיבור או עם החינוך האינטגרלי. ולאחר שאנחנו נתחיל לגלות את הקשרים בינינו, אנחנו נגלה שבעצם הגענו לחכמת החיבור, שהיא במהותה חכמת הקבלה.

מתוך שיעור בנושא "הכנה לכנס באמריקה", 16.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
פשוט ומובן על הקבלה
מבורכים היושבים במעגל
חכמת הקבלה והשיטה האינטגרלית: עניין של מינוח

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Na07p

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest