דף הבית / משבר עולמי / צעדים נגד המשבר

צעדים נגד המשבר

דעה: "הכוח ההרסני של כל משבר הוא היכולת שלו להוביל להתרסקות החברה. ברור שבית שהתפרק לא יחזיק מעמד. יתר על כן, אפילו הסרת הסיבה להתפרקות לא תביא אוטומטית לאיחוד: יש להדביק את חלקי הכלי השבור. הגורם המרכזי בהתגברות על המשבר – הוא מציאת נקודת ההשקה, משהו שסביבו החברה תוכל שוב להתאחד: רעיון משותף, מטרה משותפת, או לכל הפחות אויב משותף. ללא נקודת השקה אין אפשרות להכריע את המשבר.

בימינו המכשול הגדול הוא העובדה שרוב אנשי המפתח בניהול המדינה מנצלים את סמכותם ואת האפשרויות שניתנו להם אך ורק לצורך השגת מטרות אישיות, בעוד שהם לגמרי אדישים כלפי המדינה והעם.

שורש הבעיה שנתקלנו בה עכשיו הוא הטבע האנושי: טבעי שהאדם יציב את המטרות האישיות שלו מעל המטרות החברתיות, ואי אפשר לשנות את הטבע שלו".

התייחסותי: בדיוק מהסיבה הזאת אף אחד לא מצליח למצוא את נקודת המשען, שאם היינו נשענים עליה היינו יכולים לשנות את העולם שלנו. אנחנו חייבים את המנוף שייגע בנקודה הזו. הנקודה הזאת היא האגו שלנו. אין דרך "למחוק" אותו, וגם אין שום צורך. להיפך, דווקא המנוף – השימוש הנכון באגו, ייתן לנו לא רק לצאת מהמשבר, אלא גם להפוך את העולם מאגואיסטי ואינדיווידואלי לאינטגרלי, כפי שדורשת ההתפתחות הטבעית שלנו. ואילו המנוף – הוא החינוך האינטגרלי המקיף.

ידיעות קודמות בנושא:
הפיתרון למשבר: עלייה מעל האגו
יש רק פיתרון אחד: איחוד מלא
לא ניתן להימנע מפשיטות רגל קשות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xW622

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest