דף הבית / כלכלה / כסף / ערכים מדומים

ערכים מדומים

שאלה: כלי התקשורת משתמשים בפרסומות באופן מוצלח מאוד בחיצוניות של האדם, מושכים את הקונים על ידי היופי. למה קיים הבדל בין מראה חיצוני יפה למכוער? 

תשובתי: זוהי גישה לגמרי לא נכונה, טעות גדולה מאוד. למרבה הצער כך מחנכים אותנו בכוונה, כדי שנסתכל על המראה החיצוני של האדם ולא על העולם הפנימי שלו. אם היינו עוסקים בחינוך נכון של האדם, אז הוא היה מוצא לעצמו בן/בת זוג לא לפי סימנים חיצוניים, אלא לפי ההרגשה, עד כמה האדם הזה קרוב אליו לצורך רבייה נכונה ולצורך קיום נכון. אבל מאחר ואנחנו כל הזמן רודפים אחרי הגדרות מדומות ומזויפות, אז יוצא שאנחנו נפרדים ונפגשים, ואף פעם לא מוצאים שום דבר. לכן, הכול תלוי רק בחינוך. זה מוכיח פעם נוספת, עד כמה כלי התקשורת שלנו הם הרסניים!

שאלה: למה אנשים לא מרגישים שזה הורס אותם?

תשובתי: הם מרגישים, אבל אינם יכולים לעשות שום דבר. כי הם עדיין לא הגיעו לנקודת הכרת הרע בכל המערכות שהם יצרו בעצמם, תחת הנהגתם של החזקים והשולטים בעולם הזה. המאסות מובלות כעדר כנוע, ומבצעות הכול כדי לתת רווח לאלו שמנהלים אותם. ולמנהלים בעיקרון גם כן אין שום דבר, הם פשוט רודפים אחרי הצלחות מדומות של עושר, שלטון וכבוד.

שאלה: אבל אני בכל זאת לא יכול למצוא את אותה הנקודה, בה אפשר לאחד את כל זה יחד. או ש-90% מהאנושות לא צריכה להבין שאנחנו אמורים להגיע לאהבה והשפעה?

תשובתי: אתם עדיין לא יכולים למצוא את זה, צריך ללמד אתכם את זה. לכן אני אומר, שהנוער צריך להיות קשור לדור המבוגר, כלומר למדענים, לחכמים, למקובלים, הם שמבינים את משמעות החיים, השיגו אותה, קשורים אליה ויכולים להביא את הדור שגדל למטרה הנכונה. ואילו עכשיו מריצים ודוחפים את הנוער קדימה, כמו עדר, כדי שהם ישביעו את רצונם של אלה שדוחפים אותם. אנחנו צריכים להבין את זה, ולא להיות מובלים על ידי כלי התקשורת ששוטפים להם את המוח.

שאלה: איך אנחנו יכולים לעזור זה לזה?

תשובתי: רק על ידי לימוד חכמת הקבלה, שמעניקה הבנה על מהו הטבע שלנו, מהם האמצעים להשגת המטרה שלמענה אנחנו צריכים לחיות. כשעוסקים בלימוד חכמת הקבלה, אנחנו מתחילים להבין את המבנה של העולם, מבלי לשים לב לגמרי לְמה שמתרחש מסביב. אנחנו צריכים ללמוד את מערכת הבריאה, את עבודתה, תפקודה, ואז בהדרגה נבין כיצד לעבור מהמציאות הנוכחית, לאותה המציאות שצריכה להיות.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "שיחות עם מיכאל לייטמן", 8.10.2014

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pVk5p

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest