על הסף

laitman_2010-03-15_9956_us-70.jpg

שאלה: מה עוד חסר לנו לפני כנס "קבלה לעם" העולמי?

תשובתי: אני לא חושב שחסר משהו! שמעתי שאתה "מכרת הכול והחלטת להמר על הכול". אז מה עוד? עכשיו כשכל הרכוש שלך נמצא אצלך ביד, צריך רק להחליט על מה אתה שׂם אותו. הכול תלוי בך. את הבחירה הזאת אנחנו צריכים לעשות. ובתור התחלה עלינו להיכלל בהכנה החשובה ביותר. לא לראות ולא לשמוע שום דבר חיצוני וזר, לא לחשוב על שום דבר חוץ מהמטרה. משאירים הכול והולכים על כל הקופה.

ברוחניות, כמו גם בגשמיות, הילד מבקש והמבוגרים צריכים לתת לו את הרצוי. כך זה קורה גם אצל בעלי החיים וגם אצל בני האדם. זהו סדר דברים טבעי בטבע. לא צריך להיות חכם מדיי. אנחנו צריכים להיות עצמנו, זה מספיק. לא לקפוץ מתוך עצמנו בניסיונות להבריק ולחדד את הרצון עד לניקיון הזך והמבריק. לא, להתאחד צריכים איפה שאנחנו קיימים, ולבקש עזרה כמו ילדים.

לבורא אין צורך בשום דבר, חוץ מהנכונות הפשוטה. את כל שאר הדברים הוא ילמד אותנו בצורה נפלאה, צעד אחר צעד, בדאגה, ברכות ובאהבה. נדרשים מאיתנו דברים פשוטים, לא שום תחכומים. פשוט לרצות וזה מספיק. נקווה שבשעות שנשארו לפני הכנס אנחנו נחמם את הלבבות, כדי לקבל בצורה נכונה את האורחים ולהשׂיג את הרצוי. ואחר כך תתחיל עבודה שונה לגמרי. אנחנו נראה תמונת מציאות חדשה שמאחוריה עומד הבורא, אז יהיה ברור לנו שכל החלקים של המציאות מנוהלים על ידי כוח יחיד, על ידי הטבע המקיף והכולל.

הכוח הזה מהווה שׂדה כללי משותף שחודר וממלא את כולם. אנחנו נמצאים ברשת שלא ניתנת לקריעה והיא מניעה כל אחד בכל עד לפריט האחרון. אז אנחנו נעבוד כבר בצורה אחרת, נשתדל להתחבר אל הכוח הזה, להיכלל בהתפתחות הדינאמית, בהרמוניה, באותו ההיקף, לאותו הזרם שנקרא דבקות. בדרך הזאת הנשמה מלמדת את האדם. איך שלא יהיה, אנחנו מכוונים בכיוון הנכון וכבר עומדים על הסף. אני מאוד מקווה שננחל הפעם הצלחה. אני מרגיש את זה גם לפי הרצונות של הלבבות. אפילו אלו שהצטרפו אלינו בשנה שנתיים האחרונות, הם גם כן מוכנים. מפליא עד כמה מהר האדם גדל בזמננו.

נתאסף, נתחבר, נגלה בינינו את הבורא ותפילת הרבים תעלה אותנו לרוחניות!

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", 05.11.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3g4g9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest