דף הבית / משבר עולמי / עולם חדש לפניך

עולם חדש לפניך

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

בימינו האנושות מגלה, שהיא כבר אינה מסוגלת לשלוט במצבה, ואין בידיה שום אמצעים כדי להתמודד עם העולם. בעולם מתגלה כוח מיוחד, הנקרא קשר אינטגרלי בין האנשים – קשר המאחד את כולם למערכת אחידה, שבה אנו לגמרי לא מסוגלים להתקיים עם האגו שלנו.

מתגלה חוק חדש של שותפות כלל עולמית, קשר הדדי גלובלי, שהמדע האגואיסטי אותו פיתחה האנושות, לא מסוגל לתת עליו תשובה. כלומר, היום האנושות מרימה ידיים ומודה, שהיא לא רואה מוצא,כזה הוא המצב בעולם.

ולמרות שישנם כאלה החושבים, שהמשבר כבר מאחור, האמת היא, שהוא רק מתעמק. וכך, בזמן שאנחנו נמצאים במבוי סתום, שמתגלה יותר ויותר ניתן לגלות בהדרגה את חוכמת הקבלה.

העיקר הוא, שהאנשים המרגישים את הצרות והבעיות, יכירו במצבם האמיתי, ויבינו שזהו תהליך היסטורי, שהרצון האגואיסטי הוא סיבת ההתפתחות, והוא זה שמניע קדימה את האנושות ומפתח את המדע.

אך הרצון הזה מביא גם להרס כל המערכות הקודמות, ולפשיטת רגל כללית בכל תחומי הפעילות האנושית. האדם חייב להבין, שבמידה והוא ימשיך להשתמש באגו שלו, אין לו שום תקווה לעתיד. הגענו לרמה כזאת של קשר בינינו, שאנו חייבים כבר להתחשב באחרים, ואפילו להגיע לאהבת הזולת!

צריך להסביר את כל זה בהדרגה, כמו שמסבירים לאדם לאורך 20 שנות חייו הראשונות, על העולם שבו הוא קיים. היום אפילו האדם הכי גדול וחכם, חייב להכיר באיזה עולם הוא חי, מה נמצא לפניו, ואיך הוא צריך וחייב להתרגל לחיים בעולם חדש. זה נכון לכלל האנשים החיים על פני כדור הארץ, ללא יוצא מן הכלל.

אנחנו נמצאים במצב חדש. ביחס לכל ההתפתחות הקודמת, המצב הזה הוא סופי ובלתי הפיך. עכשיו יש לנו אפשרות להתפתחות חדשה!

ידיעות קודמות בנושא:
משחק לפי כללים חדשים
ההבדל בינינו לטבע
האמצעי לרוחניות- מלב אל לב
ידיעות נוספות במדור: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fO9yY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest