סערה בנשמה

שאלה: במה תלויה ההצלחה, האם בחיבור הפנימי בינינו, בייסורים שהעולם יעבור, או בהפצה המהירה שלנו?

תשובה: עשר שנות ייסורים בכל העם לא יקרבו את האור העליון כמו שיום אחד של הפצה וכמה שיעורי בוקר. עשר שנות ייסורים של העם כולו! כי הרי הייסורים שבאים מצד הכלי הם אינם מבוררים, אינם מחושבים, בדומה לחיה שמייללת מרוב כאב ואינה יודעת מה לעשות.

לאנשים אין קשר מודע עם הבורא. ולכן לא ניתן להשוות זאת עם השיעור שלפעמים מעורר תפילה, בקשה, השתוקקות. אדרבה לגבי ההפצה שהיא כבר מימוש מעשי שבו חסרה רק הכוונה על מנת להשפיע. לכן ההפצה היא האמצעי לתיקון היעיל ביותר.

הייסורים מכוונים אותנו. אך השאלה היא, לשם מה הייסורים האלה? ממה אתה סובל?

הערה: אני סובל מפני שרע לי!

תשובה: זאת אומרת, אתה סובל מהריקנות ברצונות הכי גשמיים ורגילים: אוכל, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות. זה עדיין נמצא בדרך הרגילה של הייסורים. הבורא שולח לך צרות ואתה בוכה. הוא לוחץ עליך עוד יותר ואתה בוכה חזק יותר, אם הוא לוחץ פחות – אתה בוכה פחות. אם הוא מדגדג אותך, אתה מתחיל לצחוק. כל זה פעולה ישירה של ההנהגה העליונה, איפה כאן התגובה הנכונה שלך? אתה חייב לחשוב לא על הרגשות שלך בתוך הרצון, אלא מעליו איפה שאתה בונה את "ראש הפרצוף" שלך.

הקבוצה צריכה להחדיר בנו את החיסרון הרוחני, את הצורך לצאת מהרצון לקבל ולעבור להשפעה. אם החברים יתחילו עכשיו לספר לך על הסכנה שמתקרבת, על סערה או סופה שמעיפה את כל מה שניכר בדרכה והופכת את הכול למדבר, אתה תשתגע מרוב הפחד והדאגה. כולך תהיה מלא חרדה מהם, אז למה הם לא יכולים להעביר לך לפחות חלק זעיר של הדאגה הזאת ביחס לרוחניות? שיעשו זאת!

אבל הם מתעצלים. אז תצטרך לשלם להם, לעשות את כל מה שנדרש בקבוצה. וכך כל אחד יעזור לשני. אבל אם סתם תחכה שיתעורר אצלך חסרון לרוחניות ויהפוך להשתוקקות מכוונת, זה אף פעם לא יקרה. באמצעות הקבוצה אתה יוצא מהנקודה הבהמית האגואיסטית ומיד עולה לרשת הכוחות שהיא כבר רוחנית. אפילו שהיא לא מתוקנת, אגואיסטית, "לא לשמה", אך זוהי כבר רשת, וזה העיקר!

אנחנו לא מקבלים מספיק לחץ מהקבוצה, זאת כל הבעיה. עוד ישיבת חברים אחת ועוד, זו רק מכאניקה והיא לא תעזור. הרב"ש לא הרשה לנו לארגן יותר מישיבת חברים אחת לשבוע. הכול תלוי בחדירה יותר עמוקה פנימה לתוך תחום הכוונות.

מתוך השיעור על "הקדמה לספר "פנים מאירות ומסבירות", 12.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מה אתה יכול להשפיע לאנשים?
הצד הפנימי והחיצוני של ההפצה
הפצה לצורך איחוד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PhhVb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest