דף הבית / נשים / נשים ואיחוד

נשים ואיחוד

שאלה: אנו יודעות כיצד הסביבה משפיעה על האדם. אנו הנשים שומעות כל יום שיעור ובו מדובר רק על עבודה בעשירייה: תרגילים, משימה יומית, סדנאות, אסיפות  עשיריות. אנו משתדלות ליישם את כל מה שאנו שומעות מהמורה שלנו. לאחרונה אמרת שנשים לא צריכות לשקוד על האיחוד ביניהן. אם כך לשם מה אנו צריכות לשמוע שיעור ובמיוחד את החלק הראשון  שבו מדובר על העבודה הפנימית ועל עבודה בעשיריות? האם לא לשמוע את תחילת השיעור כדי למנוע בלבול?

תשובתי: מתוך הטבע הבסיסי של הנשים הן אינן יכולות להשתתף בפעולות האלה בצורה שווה לגברים כי כל אישה היא מאוד אינדיבידואלית. השבירה של כל הכלי של הנשמה הכללית, של כל תשע הספירות, זה החלק הזכרי. השבירה של המלכות, זה החלק הנקבי. השבירה של המלכות היא קשה מאוד, גם נשים מבינות  כמה קשה להן להתחבר ביניהן. לעומת זאת קל מאוד לגברים להתחבר בהשוואה לנשים. האגואיזם של הגברים שונה לגמרי מזה של הנשים. גברים הם כמו ילדים בהשוואה לאישה. לאישה קשה  מאוד לעשות זאת.

לכן לא מוטלות על האישה דרישות רציניות כמו הדרישות שמוטלות על גבר. אני מדגיש את זה כדי שזה לא יהווה אבן נגף בעבודה הרוחנית שלנו. נשים יכולות לעשות כל מה שהגברים עושים, לשמוע שיעורים, להשתדל לעשות הכול. עם זאת יש להבין שזה יעבוד הרבה יותר לאט ויותר קשה. אבל ההתקרבות לבורא תהיה  מהירה יותר.

לא מדובר באותה עבודה, הרי יש בעולם שלנו הבדל בין גברים לנשים. לכן, אי אפשר להשוות בין נקודת המבט הנשית על העולם,  הגישה שלה, הרגשת העולם, היחס למשפחה, לילדים, לכל מה שמתרחש, עם נקודת המבט הגברית. אנו לא יכולים לעבור לשכון זה בתוך זה, אנו יצורים שונים לגמרי. לכן למרות שגם גברים וגם נשים צריכים להתקרב לבורא, כולל  בעבודה משותפת ביניהם,  עלינו לשים ליבנו לתכונה המינית שלנו.

שאלה: באיזו מידה גברים צריכים להקשיב לעצות והמלצות של נשים בעבודת ההפצה?

תשובתי: אני סבור שפרט לעבודה הרוחנית,  בכל שאר סוגי העבודה נשים יכולות לבצע טוב יותר מהגברים.  צריך לתת להן כמה שיותר אפשרויות להשתתפות בהפצה. עדיף לתת את החלק ששייך לעבודה הרוחנית לגברים,  כמו הרצאות וכולי, ואילו לנשים לתת לעסוק בהפצה.

מתוך שיעור על השאלות של הכלי העולמי, 12.02.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FJzPk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest