ניסוי המאה

שאלה: איך אנחנו יכולים להשיג איחוד, אם השמאלניים אומרים שהם לא יכולים להתאחד עם הימניים ומכנים אותם פאשיסטים, והימניים מסרבים להתאחד עם השמאלניים ומכנים אותם בוגדים?

תשובתי: על זה נאמר: "על כל פשעים, תכסה אהבה". אם נתחיל לבנות חיבור ואיחוד בין כל הישראלים, ללא שום הבדלים, אז בזכות פעולות פשוטות נוכל לערוך עליהם ניסוי ולראות תוצאות.

שאלה: איך אפשר להתגבר על הדחייה והשנאה ההדדיים?

תשובתי: נשחק. זה לא אומר שאני מיד אוהב אותך, אבל אני אשתדל להתנהג אליך בצורה קשובה ומתחשבת. וזה נקרא "על כל פשעים, תכסה אהבה". הפשעים נשארים, ואילו אנחנו מתחברים מעליהם ומכסים אותם באהבה. אני מתייחס בתשומת לב לאנשים ששנואים עליי, ודווקא בזכות זה אני מרוויח הרבה. אני לא מחייב אף אחד, אבל כל אדם רציני שמכבד את המדע, בודק דברים על ידי ניסוי. אנחנו לא יכולים לפתור בעיות כשאנחנו פועלים עליהם באופן ישיר, מפני שאנחנו אפילו לא מבינים את הסיבה להם: למשל, למה מתרחשים כאלה שינויים אקלימיים ואסונות טבע. אבל על ידי תיקון הקשרים בינינו, אנחנו יכולים להקל את מצבנו, בכך שנאזן את כל המערכת הכללית. כי אם אנחנו מתחברים בצורה הדדית, שמשלימים זה את זה, אז גם הטבע בדרגות יותר נמוכות ביחס אלינו: דומם, צומח וחי, גם כן מגיע לאיזון. כלומר, גם בעיות עם אקלים נפתרות דרך האיחוד שלנו.

אבל העניין הוא שאנחנו חיים במערכת אינטגרלית אחת, שכוללת בתוכה את כל תושבי כדור הארץ. ובני האדם נמצאים במדרגה העליונה ביותר, ואם אנחנו משיגים איזון ושלווה, אז אנחנו יכולים להרגיע כל דבר בעולם. אפילו דאע"ש וכל האנטישמים יבואו וירצו להצטרף לעם ישראל, מפני שעל ידי האיחוד שלנו אנחנו נבטל את שנאתם כלפינו. בואו ננסה, נשקיע מאמצים, נתחבר ונראה את התוצאות. אני מברך את כולם בחג חנוכה שמח, חג של אור!

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 6.12.2015 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/A1pCr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest