דף הבית / משבר עולמי / נהיה בריאים!

נהיה בריאים!

בחברה החדשה, שתימצא באיזון עם חוקי הטבע, לא תהיינה שום בעיות. אנחנו נגיע למצב שבו האנשים יהיו בריאים פיזית, מפני שהבעיות הפיזיות הן תוצאה של הניגוד שלנו לטבע. אנחנו לא יודעים כיצד לחיות נכון וטוב. הפוביות והפחדים הם שמונעים מאיתנו לבצע מעשים לא נאותים למיניהם, ומעודדים את ההתנהגות הראויה בחברה. אך במערכת האינטגרלית נעלמים כל הפחדים בתחום החברתי.

המערכת של התלות ההדדית, האינטגרלית, הפנימית, פועלת כמו המערכת של הגוף שלנו, כשכל חלקיו פועלים בתיאום, כל אחד מבצע את תפקידו ותומך בגוף הכללי. בצורה כזאת הוא נמצא במצב בריא. אותו הדבר נכון גם לגבי החברה: בחברה הבריאה כל אחד תופס את מקומו, וכביכול מקרין על כולם בכוח הפנימיות שלו ותומך בהם. זה המצב הבריא.

בריאות היא שיווי משקל בין כל הפרמטרים הפנימיים של הגוף האנושי: לחץ דם, סוכר בדם וכן הלאה. אם ניכנס לאיזון עם כל הטבע, בצורה כזאת נשקם את האיזון בתוכנו.

הטבע כולו בנוי רק על שיווי משקל. כל חוק – הוא חוק של איזון. כל הנוסחאות שהמצאנו מסתכמות למעשה בנוסחה אחת – באיזון הפנימי שלנו עם הטבע, כשאנחנו באמת נכנסים לתוכו כחלק אינטגרלי. בעלי חיים, בתנאי הקיום הרגילים שלהם, אינם חולים. הם סובלים וחולים רק מפני שאנחנו מכניסים לתוך הטבע הפרעות וטעויות.

כל הטעויות נובעות רק מהאדם, מפני שהוא דרגת ההתפתחות הגבוהה, אחרי הדומם, הצומח והחי. דרגת האדם משפיעה על כל הדרגות התחתונות, ולכן אנחנו מהווים את מקור הבעיות של העולם כולו. במידה שבה נשתוקק לאינטגרליות – גם כל שאר חלקי העולם יהיו כאלה.

מתוך ישיבת תוכן בנושא העולם האינטגרלי, 30.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
סודות האלמוות
לידת המצב החדש
בהרמוניה עם התודעה האוניברסלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/45ZWD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest