סודות האלמוות

בדרגת האינטגרליות הכללית, האדם מפסיק להרגיש את המוות. הרצונות, המחשבות וההרגשות שלו מתמוססות בתוך המחשבה הכללית הענקית, הרצון האחד הענק שכולנו בונים, ואז הוא עובר למצב האחר בצורה חלקה, רגועה ונוחה.

זה קורה עוד לפני מותו הגופני, מפני שהוא מתחיל לחיות ברעיון האחד הכללי, באיזון עם הטבע והחברה. הרוח שלו נקראת ה"אדם" שבו, וכל היתר – זהו הגוף הגשמי, שנמצא בדרגת ההתפתחות של החי.

האדם הוא אותה הדרגה שבנו שיכולה להתחבר עם האחרים למערכת אינטגרלית אחת. כשאתה נכנס להרגשה שאנחנו סגורים בתוך המערכת הזאת יחד עם כולם, במחשבות וברגשות, בשכל ובלב – אתה מפסיק להרגיש את הגוף שלך, ואתה כביכול "שוחה" מעליו. אתה נמצא בו, אך אינך מרגיש אותו, למשל כמו ברגעים של אופוריה כלשהי, כשהאדם מרגיש שהוא קצת "יוצא מתוך עצמו".

הערבות ההדדית מוציאה את האדם לדרגת הקיום הבאה. בכך אנחנו נכללים בשכל הכללי, ברגשות הכללים, כשהשכל והרגש הללו נעשים לשלם אחד כללי, וננעלים יחד עם השכל והרגש האחד של היקום כולו, של הטבע כולו, של כל אותו המנגנון שמניע את היקום ומנהל אותו. זהו חוק ההתפתחות של היקום.

אנחנו נכנסים לתוך החוק הזה והופכים לחלק הפעיל שלו. השגת החיבור הזה בינינו היא ה"אדם" שבנו. אנחנו נעשים מחוברים עם הטבע, ובצורה כזאת מתעלים מעל כל מה שנוגע לגוף שלנו.

מתוך ישיבת תוכן בנושא העולם האינטגרלי, 30.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
נהיה בריאים!
הזרימה הנצחית של החיים
בהרמוניה עם התודעה האוניברסלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oNu3l

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest