מתחברים לעולם

מתוך שיעור מס' 7 בכנס הקבלה בטורונטו

אף אחד לא נולד סתם כך, וודאי שאף אחד לא קיבל את ההתעוררות הרוחנית עבור עצמו. ברוחניות החישוב אף פעם לא מתבצע כלפי האדם הבודד, אלא תמיד כלפי המערכת בכללותה. לכן כל אחד צריך כל הזמן לשאול את עצמו: "איך אני מועיל להתקשרות בין כולם? איך אני מעביר את ההתעוררות שלי לחברים? איך אני תורם לחיפוש התוכנה הכללית, לגילוי הבורא בינינו, לגילוי האופן שבו הוא מחבר אותנו?".

בסופו של דבר אנחנו נגלה שאנחנו נמצאים במערכת אחידה, בקשר אחד, בפעולה אחת, והכוח העליון שורה בין כולנו בצורה שווה. ואז נגיע למצב של שלום ושלמות. כולנו נתאחד עם הכוח הזה דווקא כתוצאה מכך שהוא יפעיל את כולנו בו זמנית, ובצורה שווה.

החסרונות שמתגלים בחיים שלנו הם החסרונות שקיימים בתוכנת הבריאה שכבר חייבת להתגלות לנו. ומכיוון שעדיין איננו מגלים אותה, אנחנו מרגישים רע, כאב, בלבול, חוסר סדר. זה מאפשר לנו לערוך אבחון מדויק, בדומה לרופא שמאבחן את המחלה. הבורא מגלה לנו את הסימפטומים שלה על ידי הצרות ובעיות.

אז אנחנו צריכים שיהיה לנו מספיק שכל, מספיק רגש, מספיק הכנה, ובעיקר תמיכה הדדית, כדי שנוכל לזהות מה קורה. כשאני מרגיש כאב, כשאני מתרגז על מישהו ולא רוצה לראות אותו, כשאני מצדיק את עצמי ומוכיח כיצד אני צודק והאחרים טועים – אני צריך להבין שהבלבול הזה מגיע לי על ידי אותן המחשבות והרצונות שעדיין אינם מתוקנים ואינם קשורים לכל המערכת הכללית. לא צריך לברוח מהם, אלא צריך לעבוד איתם בצורה נכונה, עד שאשלים את היחס הנכון שלי כלפי האחרים: מהחברים הטובים והקרובים ביותר ועד לאנשים הכי שנואים, רחוקים ומנוגדים לי ביותר.

על כך נאמר, "על כל פשעים תכסה אהבה". אנחנו צועקים על האהבה לזולת לא מפני שאנחנו יפי נפש. אהבה אמיתית היא התכללות הדדית, ללא שום הבדלים, במטרה להצטרף לאותו הכוח שמפעיל אותנו, לאותה התוכנית שצריכה להתגלות בינינו בצורה האנלוגית: מעל לזמן ולמקום, כשכולנו נכללים לאחד.

אנחנו צריכים להסביר את זה לעולם בכל האמצעים שברשותנו. זאת העבודה שלנו עכשיו, בין הכנסים.

אני מקווה שנהיה מלוכדים יותר בזמני השיעורים. אני מאוד ממליץ לקרוא את הבלוג שלי, על אף שהוא חוזר על עצמו ומדבר על אותן הבעיות. אני מביא שָם את דעותיהם של מדענים ומומחים רבים, וזה משפיע, זה מאפשר להתכלל עם העולם. ואנחנו חייבים את זה.

היום אנחנו חייבים לקנות מהעולם את החסרונות שלו, את הכאב שלו, את ההתרשמות שלו מהמשבר. ומתוך זה נוכל לראות באיזו צורה אפשר להגיש את ההסבר, להשפיע מעט, להמתיק מעט את המרירות. לא סתם להרגיע אותם, אלא להראות להם את הגישה הנכונה לפיתרון הבעיות. העבודה הזאת תדרוש זמן רב, ואנחנו צריכים לבצע אותה.

מתוך שיעור מס' 7 בכנס הקבלה בטורונטו, 18.09.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מימוש הנשמה: ללמוד וללמד
לשתות כוס תה בשביל כולם
המנוע שדוחף את הרעיונות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/U2bkj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest