דף הבית / משבר עולמי / משבר הרפואה

משבר הרפואה

photo_rav_gh70_176.jpg

מכתב נוסף מתלמידי, ד"ר אלכסנדר אנגלוב:
ביטוח בריאות בימינו: 35% מסה"כ האמצעים הכספיים שהוקצבו לעידוד הכלכלה בארה"ב מיועדים לשירותי הבריאות. במהלך המשבר עלו מחירי הביטוחים הרפואיים, אנשים מקצצים בפנייה לרופאים ובתרופות, ומובטלים מאבדים ביטוחי בריאות ממשלתיים.
הממשל מנסה להציל את המצב, תוך התבססות על שימוש באותם עקרונות שהביאו את הרפואה למשבר: מקציבים אמצעים כספיים להעצמת האגו, המהווה את המקור למשבר. כסף כבר מזמן שיבש וערפל את היחסים הנכונים בין רופא למטופל. כל הרפואה המודרנית מבוססת על עקרון של עשיית רווח קל, כלומר לא עד כמה היא אפקטיבית, אלא כמה רווח היא מניבה.
לא קיים אמון בין רופא למטופל, המטופל חושד ברופא שהוא מעוניין להרוויח ולא לרפא. והרופא מצידו פוחד להגיע לבית משפט על טעות רפואית, שהרי המטופל מחכה להזדמנות להרוויח על חשבון טעויותיו של הרופא. גם עקרון הביטוח הרפואי עצמו מבוסס על רווח, ולא על דאגה למטופל. הכל בנוי כך, שהאנשים ישלמו, אבל לא ישתמשו בביטוח..
ביטוח בריאות בהיסטוריה: לפני כ- 4000 שנה בסין, היה נהוג שהמרפא מסתובב בכפר בבקרים. ליד הכניסה של כל בית עמד אגרטל, המרפא היה מכניס את ידו לאגרטל ומוציא מטבע. הדבר סימל, שבבית זה כולם בריאים. בבית שבו לא היה מטבע באגרטל, משמע כי מישהו חולה. ואז הוא היה נכנס לבית ומרפא את החולה לפי מידת יכולתו, באמצעות צמחי מרפא, מחטים וכיוצא בזה. כל הטיפולים ניתנו ללא תשלום!
בזמנו החופשי היה המרפא נכנס לבתים ועוקב אחר התזונה ואורח חיים נכון. אדם שלא ציית להמלצותיו של המרפא, לדוגמא, שמתוך עצלות לא עשה התעמלות כל בוקר, היה מוצא מסבב הביקורים של המרפא. וכך עקרון הביטוח הרפואי היה מנוגד לזה שבזמננו. כסף קיבלו על האומנות לשמר ולתחזק את הבריאות, ולא על ריפוי המחלה!

התיחסותי: ברור לכולם שיש צורך לעשות הכל כדי שהרפואה תחדל להיות ביזנס, היינו לעשות הכל שהמטופל יהיה בריא ולא חולה!
בקנה מידה של כפר קטן ועם אגואיזם לא גדול (בזמנים עתיקים), ביטוח בריאות "סיני" מסוג זה היה אפשרי. אבל בקנה מידה גלובלי ועם האגואיזם הנוכחי הגדול זה אפשרי רק בתנאי שיתוקן האגואיזם, ולכל אחד יהיה עניין בבריאות של כולם (כמו במשפחה אחת). המשבר יגלה את התלות ההדדית של כל אחד בכולם ואז נוכל ליצור ביטוח בריאות לטובת האדם!
שני מכתבים נוספים של אנגלוב:
רפואה לכל מחלה
כיצד לרפא את הרפואה

פוסטים קודמים בנושא:
רפואת העתיד: כולם מאושרים
סרט אהבה
קבלה ובריאות
נפש בריאה – בגוף בריא?
תרפא כל מחלה…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Hi4Im

2 comments

  1. הכל מתחיל בתנאי קבלה למקצוע , כיום 80% מהסטודנטים לרפואה הם בעלי רצון לקבל אך ורק לעצמם בלבד ללא שום הבנה מה זה לעשות מעשה בשביל הזולת , מי שהולך ללמוד רפואה הולך בשביל "הכבוד", "היוקרה" , "המעמד" כדי להראות שהוא "הכי חכם" ועוד כאלה מניעים שנובעים מהרצון לקבל האגואיסטי , כדי להתקבל לרפואה היום צריך להיות בעל חכמה חומרית הנובעת מתוצרי רצון לקבל אגואיסטי.
    חכמה ללא שום בינה.
    איך רופא כזה יכל בכלל לטפל במישהו אחר ?

  2. דרי'ה חופש

    עוד בהמשך למכתב הדוקטור המכובד על משבר הרפואה, הנה קישור לקרן אור קטנה של מטפלים ברפואה סינית (בארה"ב) שהבינו כבר לפני שבע שנים, שהמצב בתחום הרפואה (ובהשלכה – בכל העולם) צריך להשתנות:

    http://www.workingclassacupuncture.org/

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest