דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / מלחמה בכבישים 

מלחמה בכבישים 

הערה: בשנת 2015 כמות תאונות הדרכים בישראל עלתה באופן משמעותי, 357 בני אדם נהרגו, מה שהיווה עלייה של 12% בכמות ההרוגים לעומת אותה התקופה אשתקד. אמנם בשנת 2012 הייתה ירידה קלה במספר תאונות הדרכים, אבל מיד אחר כך נרשמה עלייה חדה שנמשכת עד היום, וזאת למרות כל האמצעים שננקטו להפחתת התאונות.

תשובתי: אנחנו נמצאים בתהליך גדילה של האגו, אנשים נהיים יותר גסים, חסרי סבלנות וחסרי סובלנות, והם לא יכולים להתנהג אחרת. במילים אחרות, אם יש משהו שנוגד את האגו שלנו, אנחנו מוכנים להרוג, למחוק, להסיר את האחר, שייעלם. הלחץ של האגו שלנו בתוכנו, זו ההשפעה החזקה ביותר. מה גם שהוא תופס אותנו, ואנו כבר לא זוכרים ולא מבינים שום דבר, אלא פשוט פועלים. הגענו למצב שבו אין איזון בין האגו לבין השכל, השכל נכנע תחת האגו שגדל, והאגו מניע את האדם בכל פעולותיו.

אפשר לראות כיצד אנשים עוקפים וחותכים זה את זה בכבישים, והרי רבים מהם לא ממהרים לשום מקום. כך האגו פועל בתוך האדם וזהו, רק הוא מניע אותו. לכן זה לא משנה אם יוצאים עם סכין, או דורסים בכבישים, הכיוון של האגו הוא אחד, להסיר את מי שעומד בדרך.

שאלה: אז מה לעשות?

תשובתי: עד שלא נתקן את האגו, לא יקרה כלום. אנשים ייהרגו בכבישים יותר מאשר במלחמות. אני חושב שאם נספור את כל ההרוגים במלחמות ישראל, נראה שבכבישים נהרגו הרבה יותר בני אדם. אין מה לעשות בקשר לזה, חוץ מלהתעלות מעל האגו, אחרת הוא יהרוג אותנו, לא רק בכבישים, אלא בכל מקום. אם היינו רואים מה האגו עושה יום יום, היינו מזדעזעים.

צריך להכיר ברע הזה ואז אפשר יהיה להתחיל לעבוד איתו, אחרת שום דבר לא יעזור. הכל יימשך באופן זהה, אלא אם כל בני האדם יקבלו חינוך נכון ויתנקו מהאגו.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 12.01.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4pFPR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest