מגפת המהומות

ידיעה: "מגפת מהומות הרחוב שפקדה באוגוסט את ערי בריטניה עברה לאירופה הקונטיננטלית. משטרת המבורג הצליחה בקושי רב לדכא בפרברי העיר סדרת פוגרומים דומים לאלו שהיו בלונדון. אל העיר זורמים כוחות משטרה נוספים.

משטרת המבורג מציינת שההיתקלויות הן דווקא בעלות אופי פוליטי. היא קוראת לא להשוות את המהומות בעיר עם המהומות בלונדון, מפני שהן לא מלוות בגנבות. רק קבוצה מאורגנת אחת בת 50 איש נתפסה. אולם המצב בעיר מורכב הרבה יותר. בעיר נפרסו למעלה מאלפיים שוטרים.

לצורך דיכוי המהומות כבר השתמשו בתותחי מים ובכדורי גומי. במהלך ההיתקלויות נפצעו 14 איש, מתוכם 11 שוטרים. יש להניח שהפוגרום לא היה פתאומי, היות והמשתתפים בו התכוננו להתנגדות המשטרה והצטיידו בנשק ובאבנים. על כך מעיד גם המוטו שהפך לסלוגן של המהומות הנוכחיות: "לונדון – בכל מקום!"

תגובתי: מאחר ומתגלה בעולם יותר ויותר קשר הדדי בין העמים והחברות, אין זה מפתיע שהמהומות עוברות ממקום למקום ואפילו אינן תלויות במרחק. הרגשת ה"ביחד" היא הרגשה מאחדת, מבעירה. אם לא נכוון אותה לסולידריות בריאה, לערבות הדדית חיובית, הכנופיות הבינלאומיות שמבוססות על הרוח האגואיסטית הכללית, יהרסו את הערים כמו טורנדו.
ידיעות קודמות בנושא:
בברלין משתוללת מגפה של הצתות רכבים
לונדון בכל מקום?
מרד צעירים כלל עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1tgpW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest