דף הבית / חינוך, ילדים / לצעוד יחד עם הטבע

לצעוד יחד עם הטבע

Laitman_2011-07-10_6151_w.jpg

לא ניתן לפתור את הבעיות של החברה המודרנית בשום שיטה חוץ מלימוד והשכלה שתלמד את האדם לחיות בעולם האינטגרלי, תעזור לו ליצור קשרים שאותם איבדנו, עם הילדים, בין בני הזוג, עם הבוס בעבודה, עם השלטונות, עם העולם ועם כל הטבע, ואפילו עם חיות הבית. האדם חייב ללמוד לקשור קשרים חיצוניים, כלומר, הוא חייב ללמוד איך לצאת מתוך עצמו ולהתחיל לתקשר עם משהו מבחוץ, אפילו עם החתול בבית.

העתיד שלנו תלוי באיך שנלמד לבנות בינינו יחסים נכונים, כדי שכל אחד, בכך ששומר על ייחודיותו, ילמד להביע את עצמו בתוך החברה. ראשית, צריך להפסיק להאשים את החיים ולהתרעם על המתרחש. כל התופעות השליליות בחברה ובמשפחה שאותם אנחנו רואים היום, זו תוצאה של ההתפתחות שלנו. צריך לעצור, לעשות חתך של המצב הנוכחי וללמוד אותו ביסודיות יחד עם הנתונים הסטטיסטיים.

שנית, צריך ללמוד את ההיסטוריה שהביאה אותנו למצב הזה. מנקודה זו והלאה בכך שנקבל ידע על ההיסטוריה וחתך סטטיסטי של המצב הנתון, אנחנו נמשיך ללמוד על המגמה שלו לעתיד. צריך להבין שההתפתחות הזאת בכל מקרה תתרחש, בין אם נרצה בזה ובין אם לאו. אם אנחנו נתנגד, הטבע יכריח אותנו בכוח להיכנס לתלם הזה. אך אם נשאף להתפתחות הזאת בעצמנו, כך נתקדם במהירות, בקלות ובנעימות.

מגמת התפתחות הטבע הינה קשר כולל, אינטגרליות סביב העולם כולו. לכן אנחנו צריכים ללמוד להתאים את עצמנו בעצמנו לכל אותם הצעדים הבאים שמובילים אותנו לכזה קשר אינטגרלי כדי לעבור אותם בקלות ובחוכמה. בדיוק כפי שאנחנו מכינים את הילדים לחיים, אנחנו צריכים עכשיו להכין את עצמנו לחיים החדשים שבאים לקראתנו. זה שייך לכל הרמות, ליחסים במשפחה, בין בני הזוג, עם הילדים, ובכלל עם כל העולם. אני מאחל לכולם הצלחה!

שיחה על החיים החדשים בנושא "אישה" 02.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כפייה או הכרה
עתיד האנושות – להיות או לא להיות?
תנאי הישרדות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OEPif

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest