לדור הבא

כל יום במשך 20 שנה אני מעביר שיעורים, כל שבוע אני מדבר מינימום 10 שעות של הקלטות טלוויזיוניות, נותן שיחות לא ארוכות בזמן הסעודות, מנהל בלוג.

כל זה מאוד יקר לי, מפני שבחומרים האלה נמשך הגילוי של השיטה שמגיעה מאדם, אברהם, משה, רבי שמעון, האר"י, בעל הסולם והרב"ש. אני מנסה להסביר ולנסח אותה בכזאת צורה, שאנחנו נוכל להתאים אותה בעולם הזה וליישם בצורה נכונה לצורך הפתרון של הבעיות העולמיות.

בעניין הזה, התלמידים שלי עוזרים לי מאוד, הם מציקים לי משני הצדדים (גם מקו ימין וגם מקו שמאל), ולא נותנים לי לעוף למעלה וכל הזמן דורשים: "תאכיל אותנו בדייסה, יותר אנחנו לא רוצים שום דבר". כלומר, אתם מחייבים אותי לעסוק באופן די רציני בגילוי השיטה הזאת ברמה הבסיסית. אני רוצה להמריא, ואילו אתם תופסים אותי ברגליים, כמו גוזלים שאוחזים באימא שלהם ולא נותנים לה לעוף. וזה טוב, מפני שאנחנו מעבדים, לועסים את אותו החלק של חכמת הקבלה שמדבר על העולם שלנו ועל יציאתו למדרגה הראשונה.

אני לא אוכל להסביר את המדרגה הרוחנית הראשונה אם אנחנו לא נצא אליה במסה מסוימת. רק אז אפשר יהיה להסביר אותה בצורה הרבה יותר רחבה ומעשית, ממה שהביעו בכתביהם המקובלים הקודמים, כי להם לא הייתה אפשרות לרדת כל כך נמוך כמו שיש לנו. הם לא התחילו מהדרגה הזאת, אלא מייד עלו למעלה, כמו בטיל. ואילו אנחנו כמו מטוס ריסוס, שבקושי עולה למעלה, וכל פעם יורד ועולה, יורד ועולה, עד שלבסוף ממריא.

לכן חשובים לנו מאוד אותם החומרים שאנחנו צוברים. צריך לנקות אותם, לתקן ולהפיץ. ואנשים ישתמשו בזה, אף על פי שבינתיים קשה להאמין בזה. אבל לאנושות עוד מצפה דרך לא פשוטה. במה היא תעסוק בעוד כמה שנים? בכלום! אנשים פשוט יישבו חצי רדומים ויביטו במסך. לא חשוב אם הם יסתכלו עלינו בעין אחת פקוחה או יאזינו בחצי אוזן, אבל זה יעבוד עליהם, זה יחדור לתוכם. וכך בהדרגה לתוך האנושות ייכנס כל מה שצברנו.

ודאי, שאחרינו יהיו אחרים שיוכלו להסביר טוב יותר את השיטה שלנו ולמשוך אנשים, אבל בכל מקרה אנחנו צריכים להכין אותה. לכן העיבוד של החומר והצגתו בארכיון שלנו, אחסון נכון, זוהי עבודה חשובה מאוד!

מתוך שיעור בנושא "קבוצה והפצה", 21.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
כולם צריכים את חכמת הקבלה
להתאים את הטקסטים לעם
להעביר להמונים את החומרים של המורים שלנו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uz0Dr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest