חילופי היצרים

שאלה: ניתן לחלק את כל האנושות לשלושה חלקים: חלק אחד אינו יודע על התהליך שמוביל לגילוי הבורא; החלק השני משתתף בתהליך הזה, מכירים את הרע שלהם ומשתמשים בשיטת התיקון; והחלק השלישי כבר עבר את התיקון. מה תפקידם של החלקים הללו בתוכנית הבריאה?

תשובתי: הם נמצאים יחד במערכת הכללית. עבור אלה שכבר סיימו את תיקונם, המערכת גלויה, ועכשיו עיניהם פקוחות והם עוזרים לאחרים להיתקן, מתוך הכרה.

אלה שמשתדלים להיתקן הם אנחנו וכל החברים שלנו בכל רחבי העולם, וכן הנשמות שאינן מלובשות בגופים. הרי ההתלבשות בגוף תלויה בצרכי העבודה הרוחנית. אנחנו מתקנים את עצמנו בעזרת הנשמות הגבוהות, וגם באמצעות ההשפעה לתחתונים, לאלה שעדיין לא התעוררו.

כל התמונה הזאת מצטיירת רק בעינינו. למעשה לא ניתן לומר שהמערכת הכללית חיה בשליש, מתרפאת בשליש ומתה בשליש. היא כולה מלאת חיים. אנחנו מדברים על המידה שבה האדם מתעורר לקלוט היכן הוא נמצא ומה מתרחש איתו. מבחינתו של הבורא, הכול נמצא במצב המושלם, ורק הנשמות עצמן חייבות לקלוט אותו בצורה המלאה.

משמע שהן צריכות לגלות את כל הרע שלהן, כלומר את הרצון לקבל (שנקרא היצר הרע), לטהר אותו מהרע, ולהשאיר רק את הרצון עצמו. ואז במקום הרע, במקום הכוונה האגואיסטית, האור יוסיף לנו את הכוונה על מנת להשפיע, שנקראת "טוב". וכך היצר הרע מתחלף ביצר הטוב.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 23.02.2011

ידיעות קודמות בנושא:
היכן נמצאת "קבוצת אברהם" בימינו
עוֹל השמיים
עד איזו מדרגה האדם צריך לעלות?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Z11HI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest