זרעים רדומים

שאלה: ללא הפצה אנחנו לא יכולים לבנות את הכלי הרוחני שלנו ולהתחבר. אז איך יתחבר העָם שעבורו אנחנו מפיצים את השיטה הזאת? האם גם הם חייבים להפיץ?

תשובתי: לקהל הרחב אין את היצר הרע הזה כמו שיש לנו. האגו שלהם יותר פשוט.

היצר הרע מתגלה כאשר אני משתדל להתחבר עם מישהו כדי לגלות בינינו את הבורא ולעשות לו נחת רוח. אז הטבע מתנגד בצורה רוחנית, ובמקרה כזה הוא נקרא "היצר הרע". על זה נאמר: "בראתי יצר הרע!".

ולכל יתר הבריאה אין את היצר הרע הזה, אין בה את הכוח של "בינה" השבורה. ולכן אנשים מסוגלים להתחבר, כדי להקל זה לזה את החיים מתוך הכרח, כפי שזה היה בקיבוצים או בזמן מלחמה. הם יוכלו להתחבר במידה המספקת כדי שאנחנו נעביר להם את המאור המחזיר למוטב.

המאור ישפיע עליהם רק עם כוח החיות החיובי. הוא לא ייתן להם את "קו שמאל", אלא ייתן רק חיבור. אבל אנחנו נקבל מהם "קו שמאל" גדול מאוד, כמו הורים שדואגים מאוד לתינוק, רבים ומתווכחים.

שאלה: אז מה ההבדל בין עָם ישראל הגשמי ואומות העולם?

תשובתי: בעָם ישראל הגשמי יש "רשימות" רוחניות, כי פעם הם היו בדרגה רוחנית. אבל אלה הן "רשימות" שקטות, רדומות, ואנחנו יכולים לעורר אותם על ידי חומר הדלק שלנו, לצרף אלינו, לתת להם עירוי, להזריק בכל אחד את סם החיים, כל הזמן לדאוג להם ולטפל בהם ואז הם יתחברו ויצטרפו אלינו.

אבל כאשר הם יצטרפו הם יתחילו לקבל דרכנו הערכה גבוהה מאוד והבנה של החיבור. ה"רשימות" השקטות יתחילו להתעורר, כמו זרעים שיכלו להימצא שנה אצלי באסם, ועכשיו אני מרטיב אותם במים או שותל באדמה והם מתחילים לחיות בעזרת התנאים הסביבתיים החדשים.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 27.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
הצד הפנימי והחיצוני של ההפצה
הנה כדורגל, הנה אינטרנט, הכל בסדר
בנקודת הפיצול של ההיסטוריה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JzwzY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest