דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התקדמות להתפקחות

התקדמות להתפקחות

שאלה: אנחנו מקווים שאתה תגלה לנו את הסוד של הסיפורים הלא פשוטים של התורה.

תגובתי: אבל הסבר שנאמר בעל פה זה לא גילוי. הכול מושג רק בעבודה מעשית. אנחנו, שחונכנו על ספרות, התרגלנו לחשוב שהיא תגלה הכול.

אם אנחנו חיים באותו עולם שעליו מספרים לנו המסמכים הכתובים, אז הם באמת מגלים לנו משהו, וגם זה רק במידה שבה אנחנו מכירים את העולם הזה. ואם מדברים על עולם שבכלל לא מוכר לנו, והכול בו פתאומי ומוזר לנו, אז האם המסמכים הכתובים יוכלו להסביר לנו משהו?

זה בסך הכול הסבר שמספר לנו על כך שהעולם העליון נמצא סביבנו, כמו ספירה בתוך ספירה, ואנחנו נמצאים בתוכו, והוא כל הזמן מנהל אותנו בהכול, כל אחד ואת כולם. המידע הזה דרוש רק כדי שיהיה לנו ברור עד כמה חשוב להתחיל לעסוק בו ולגלות אותו.

היום אנחנו כבר מפסיקים להבין את מה שמתרחש בעולם שלנו, ועם כל יום שעובר מתבלבלים יותר ויותר. אם אנחנו לא נשיג את העולם העליון, את השפעתו עלינו, את פעולתו ואת המטרה, אז אנחנו כמו גורי חתול עיוורים, לא נוכל לעשות כלום עם הגורל שלנו ונתקיים כמו בתנועה כאוטית.

העיקר, שאנחנו נחייה את חיינו בחוסר טעם ומשמעות, שוב נלך לתהום הנשייה, שוב נצוף עם אותם התנאים ההתחלתיים, מפני שלא תיקנו שום דבר, לא עשינו כלום כדי לקבל הרגשות חדשות, לא פיתחנו בתוכנו חמישה חושים נוספים. והכול יתחיל מהתחלה.

תחילה, האדם צריך לגלות שהוא מנוהל על ידי העולם העליון, עולם של חוקים נוקשים. בקיומינו בעולם הגשמי אנחנו מכירים רק חלק מהחוקים שלו, ואת חוקי העולם העליון אנחנו בכלל לא מכירים.

אם האדם יבין שהוא נמצא בצרור נוקשה של חוקים פיזיים שפועלים עליו, ויש לו אפשרות להשפיע עליהם, לגלות קשר דו צדדי באותה המידה שבה הוא יקלוט ויבין את החוקים האלה על עצמו ויוכל לנהל אותם, אז זו כבר תהיה התקדמות גדולה קדימה.

לפחות אנשים יידעו שיש להם אפשרות להתפקח ולא לזרום בצורה עיוורת בנהר החיים, או אפילו הייתי אומר, לא חיים, אלא מוות.

שאלה: אז האדם ישתדל לנסות את כל זה על עצמו.

תשובתי: אבל זה לא מספיק. דרושים ייסורים. נניח שאני מבין שמשהו פועל עליי, אבל אני חושב: "שיפעל, ואני בינתיים אחכה". כמו בסרט שמפר החוק נשלח לעבודות בנייה כדי לחנכו על ידי עבודה, מאפשר באדיבות למנהל עבודה להשפיע עליו: "אתה תשפיע, ואני בינתיים אשכב ואנוח". וכאשר הוא מקבל מלקות באחוריים, אז הוא צועק: "אוי! אימא!".

זה הכרחי. יידרשו ייסורים, אפילו קטנים. אנחנו דווקא רוצים ייסורים קטנים והבנה גדולה, מפני שיחד זה ייתן לנו התקדמות קדימה.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 18.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הספר הנצחי
לשפוך מעט אור על הבריאה
כלל עם 612 פירושים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BcUkr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest