השתלת ראש 

שאלה: סרג'יו קנברו, מנתח איטלקי, התחייב בפני הקהילה הרפואית העולמית לבצע השתלת ראש מסובכת לאדם, לאחר נסיונות שכבר בוצעו בארה"ב על קופים. לטענת הרופא האיטלקי, בתוך שנתיים יבוצע הניתוח הראשון על בן אדם. האם אתה סבור שזה אפשרי?

תשובתי: למה לא? השתלת ראש לגוף היא בסך הכל בעיה טכנית ולא יותר. אם לא יפתרו את הבעיה הזאת עכשיו, אז זה יקרה בעוד 20-10  שנה.

אני זוכר את הניתוח הראשון להשתלת לב שנערך בדרום אפריקה בשנת 1967. כולם עצרו את נשימתם וחיכו לראות האם האדם שהשתילו לו לב חדש יתחיל לחשוב אחרת. יש לנו דימויים מאד פרימטיביים בקשר לגוף, אנחנו חושבים שאיזו רוח חיה בתוכו, והיא מועברת לאדם אחר יחד עם הלב או הכבד.

הערה: אבל בכל זאת השתלת ראש זה קצת מפחיד.

תשובתי: כן, הראש הוא החלק העיקרי בגוף. המחשבות שמגיעות מהראש הן שמנהלות את הגוף.

שאלה: ואיך המחשבות מגיעות לראש?

תשובתי: זה כבר עניין אחר, כאן נדרשת השתלה מסוג אחר, אבל זה אפשרי. לשם כך צריך להתחבר למודֵם עליון, וללמוד לקבל אותות מהשכל העליון. זו כבר טיסה במחלקה אחרת לחלוטין.

למעשה בתוך הראש אין כלום חוץ ממסה אפורה. הראש הוא כמו מחשב שניזון מהעולם החיצוני ואין בו שום דבר אחר. אם תחקור את הראש, לא תגלה שם שום דבר, כי הידע שלנו לא נמצא בתוך הראש שלנו אלא מחוץ לנו, כשם שכל המציאות נמצאת מחוץ לנו. אנחנו בסך הכל מהווים כלֵי קיבול שתופסים את מה שנמצא בחלל האוויר ולא יותר.

אנחנו צריכים להיכנס לחלל האוויר הזה, למדרגה שבה נמצא כל המידע, האנרגיה, הידע, והדבר החשוב והעיקרי ביותר – התכונות. התכונות הן החלק החשוב ביותר מפני שהמידע, האנרגיה והידע הם ישויות מכאניות, ואילו התכונות שייכות כבר לדרגה העליונה של הטבע שנקראת בורא. התכונה הנעלה ביותר מבין התכונות הללו, זו תכונת האהבה. אבל כדי לחדור לתוכן, האדם צריך לעבור אימון מיוחד שנלמד על ידי המקובלים ומהווה את מהותה של חכמת הקבלה.

העבודה על השגת תכונות הבורא נקראת החלפת ראש, שאותה האדם מבצע במשך כל חייו בעולם הזה ללא שום השתלה. זו לא השתלה, אלא התעלות הדרגתית עד לדרגה של המידע העליון, של התכונות העליונות. אני מזמין את כל מי שזה מעניין אותו לבוא ללמוד.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "שיחות עם מיכאל לייטמן", 5.2.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RYcSg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest